Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.29 12:20

L. Graužinienė: parlamentarų siekis stabdyti projektą dėl išeitinių – negarbingas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.09.29 12:20

Seimo pirmininkė sako, kad negarbingai elgiasi parlamentarai, stabdantys statuto pataisą, kuri sumažintų išeitines išmokas neperrinktiems Seimo nariams. Už tokį Loretos Graužinienės inicijuotą projektą Seimas trečiadienį balsavo pakankamai vieningai, tačiau jo priėmimą nustūmė į šios kadencijos paskutines dienas.

„Jeigu Seime buvo priimti sprendimai dėl Darbo kodekso ir išeitinių sumažinimo, tai atitinkamai Seimo nariai turi turėti tiek garbės ir orumo, kad lygiai taip pat padarytų išvadas dėl savo statute parašytų išmokų dydžių. Šiuo klausimu tikrai buvo Seimo narių, kurie iš karto suprato šio projekto svarbą, bet buvo ir Seimo narių, kurie, matėsi, bando stabdyti šį procesą“, – teigia Seimo pirmininkė.

Siūloma, kad išeitinė išmoka parlamentarui būtų dviejų vidutinių mėnesinių atlyginimų, o už nevisą kadenciją – pusės mėnesio atlyginimo dydžio. Šiuo metu neperrinktam Seimo nariui, priklausomai nuo jo dirbtų kadencijų, išmoka gali siekti 6 vidutinius parlamentaro atlyginimus.

Seimo nario pareiginė alga be priedo už tarnybos valstybei stažą siekia 2,5 tūkst. eurų, komiteto pirmininko – 2,8 tūkst. eurų. Seimo vicepirmininkų ir opozicijos lyderio  yra  2,9 tūkst.  eurų.

Šiemet į parlamentą negrįšiančių politikų bei padėjėjų išeitinėms išmokoms yra rezervuota beveik 2 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi