Lietuvoje

2021.09.16 10:57

Premjerę neramina sparčiai augantys COVID-19 skaičiai, bet papildomų sprendimų ji kol kas norėtų išvengti

atnaujinta 11.26
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, ELTA, Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2021.09.16 10:57

Premjerė Ingrida Šimonytė pripažįsta, kad, nuo rugsėjo 1-osios mokiniams pradėjus mokytis kontaktiniu būdu, naujų COVID-19 atvejų skaičius ėmė didėti. Ministrė pirmininkė neatmeta, kad, reaguojant į šią epidemiologinę tendenciją, gali prireikti atitinkamų sprendimų, tačiau tikina kol kas norinti jų išvengti.

„Akivaizdu, kad, mokykloms atsivėrus, atvejų skaičius didėja, mokiniai yra kontaktiniame ugdyme, matote, kad užsikrečia ir per mokyklas, ir klasėms tenka eiti į izoliaciją“, – Seime žurnalistams pripažino I. Šimonytė.

Šimonytė neatmeta, kad prastėjanti COVID-19 situacija gali lemti naujus ribojimus, bet tikina norinti jų išvengti

„Koks poveikis tai bus tolesniam ligoninių pildymuisi, mes matysime ateityje. Reikės papildomų sprendimų, to neatmetu, bet kol kas norėčiau to išvengti“, – pridūrė ji.

Šimonytė: kai žmonės pradės gulti į ligoninę dideliais skaičiais, iš paskos eis mirtingumo augimas

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį Lietuvoje jau fiksuojama 19 taip vadinamų juodųjų savivaldybių. Daugiausia jų – Vakarų Lietuvoje.

Per praėjusią parą nustatyta 1300 naujų COVID-19 atvejų, mirė aštuoni žmonės. Penki iš aštuonių mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 869 žmonės, 84 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, lyginant su ankstesne para, padaugėjo šešiais.

Sparčiai pildosi ir gydymo įstaigos – per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 97 žmonės. Ankstesnę parą tokių buvo kiek daugiau – 108.

„Kelia susirūpinimą ligoninių užpildymas, aš apie tai kalbu turbūt jau antrą mėnesį. Ir tada, kada atvejų skaičius pradėjo augti, o tai prasidėjo liepos viduryje, Vyriausybės komunikavimas ir buvo toks, kad pats atvejų skaičius, jei žmonės negula į ligonines ir nemiršta, yra viena istorijos pusė, tačiau kai žmonės pradės gulti dideliais skaičiais, tuomet atsitiks keletas dalykų“, – ketvirtadienį Seime pabrėžė Vyriausybės vadovė.

Premjerė pabrėžė, kad augant ligoninių užpildymų, akivaizdu, „paskos seks ir mirtingumas“.

„Pirmiausiai iš paskos eis mirtingumo augimas. Ką, deja, dabar ir matome. Labai gaila, kad didžioji dalis žmonių vis dėlto pasirinko nepasiskiepyti ir, tikėtina, kad būtent dėl to juos ištiko blogiausia šios ligos baigtis“, – žurnalistams Seime sakė premjerė, pažymėdama, kad būtent skiepai, ką rodo ir atlikti tyrimai, stipriai sumažina galimybę mirti nuo COVID-19“, – sakė Vyriausybės vadovė.

I. Šimonytė taip pat nerimavo ir dėl to, kad medikams reikia vis daugiau skirti laiko ir išteklių užsikrėtusiems COVID-19 gydymui. Tai, akcentavo ji, apriboja kitų sveikatos paslaugų teikimą.

„Tai, pirmiausia, yra Klaipėdos ir Šiaulių regionai. (…) Tai reiškia, kad medikams reikia vis daugiau išteklių skirti vėl COVID (pacientų – ELTA) gydymui, nuo to kenčia sergantys kitomis ligomis“, – teigė I. Šimonytė.

14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 434,1 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis siekia 5,8 procento ir, lyginant su ankstesne para, yra kiek sumažėjusi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt