Lietuvoje

2016.09.29 17:46

Specialistė: tik 10 procentų naminių gyvūnų skiepijami kasmet

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.09.29 17:46

Nors apie 70 procentų namų valdų Lietuvoje turi bent vieną augintinį, tačiau, kaip teigia Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė, tik 10 procentų jų auginamų gyvūnų skiepijami kasmet.

Tuo metu LSMU Veterinarijos akademijos lektorius Vytautas Ribikauskas sako, kad didelė problema – invazinių rūšių laikymas, mat dalis tokių gyvūnų miršta dėl šeimininkų kaltės, o pabėgę jie gali sukelti grėsmę visai ekosistemai.

Tam ir yra skirta ketvirtadienį prasidedanti Europos gyvūnų augintinių gerovės ir apsaugos konferencija, kuri skirta dalintis patirtimi, kaip didinti žmonių atsakomybę.

Konferencijoje bus aptariamos šios temos: gyvūnų gerovė Europos Sąjungoje (ES) ir ES Gyvūnų sveikatos įstatymas; augintinių gerovės tendencijos pasaulyje; gyvūnų gerovės centrų steigimo praktika ES; gyvūnų gerovės ir veterinarijos mokslo vystymosi tendencijos; egzotiniai augintiniai, jų gerovė ir jų laikymo sukeliamos problemos visuomenei bei geriausios Europos praktikos; šunų ir kačių prekyba ES – kylančios problemos, rizikos, sprendimai.

Daugiau apie konferenciją ir gyvūnų gerovę – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.