Lietuvoje

2016.09.29 08:52

Premjeras paaiškino, kodėl atleistas J. Milius

BNS2016.09.29 08:52

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius pareigų neteko, nes kai kurių įmonių vadovams ir atsakingiems darbuotojams padarė išimtį ir jų nenubaudė administracine tvarka, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Jis atleistas dėl to, kad buvo įvertinta jo kaip vadovo veiklos ataskaita, ir toje veiklos ataskaitoje buvo nustatyta kai kurių pažeidimų. Aš nenoriu minėti įmonių pavadinimų, tik noriu pasakyti, kad ataskaitoje matyti, jog kai kurių įmonių vadovams ir atsakingiems asmenims 2015–2016 metais nebuvo taikytos administracinės nuobaudos, nustačius, noriu pabrėžti, prekių ir žaliavų kokybės pažeidimų“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė vyriausybės vadovas.

Jo teigimu, tuo metu analogiški pažeidimai buvo nustatyti kitose įmonėse ir 2015 metais maisto tvarkymo subjektų atsakingiems darbuotojams už reikalavimų nevykdymą skirtos 2499 nuobaudos, 2016 metais – 1614 nuobaudų.

Pasak A. Butkevičiaus, atleidžiant VMVT vadovą atsižvelgta ir į jam pateiktus įtarimus galimos korupcijos byloje.

Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė VMVT vadovą J. Milių atleisti nuo spalio 5 dienos. Teisėsaugos akiratin patekęs pareigūnas atleistas, kai vyriausybė nepritarė jo veiklos ataskaitai. Vyriausybės įstatymas numato, kad tai gali būti pagrindas atleisti vyriausybės įstaigos vadovą.

J. Milius trečiadienį žurnalistams teigė nežinantis, kodėl neteko pareigų. Jis tvirtino, kad aiškindamas atleidimo motyvus ministras pirmininkas A. Butkevičius jam priminė jo pokalbius telefonu.

„Dėl skambučių, ypatingai į kitas šalis. Aš tikrai skambinau ir Japonijos vadams, ir Jungtinių Amerikos Valstijų vadams, tarp jų ir Rusijos vadams“, – kalbėjo J. Milius.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą, jog šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

J. Milius kartu su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene pastaruoju metu prieštaringų vertinimų sulaukė ir dėl dalyvavaimo vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais. Galimą pareigūnų interesų konfliktą aiškinasi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.