Lietuvoje

2016.09.28 18:38

Seimui siūlo palaikyti interpeliaciją J. Olekui

ELTA 2016.09.28 18:38

Iš Seimo narių sudaryta redakcinė komisija parlamentarams siūlo nepritarti krašto apsaugos ministro Juozo Oleko interpeliacijos atsakymams.

Po komisijos balsavimo J. Oleko interpeliacijos atsakymus vertins visas Seimas slaptu balsavimu.

Interpeliaciją inicijavusi opozicinė konservatorių partija J. Oleko klausė apie jo asmeninę atsakomybę valdant krašto apsaugos sistemos asignavimus, galimybes toliau eiti pareigas, kai nepasitikėjimą ministru išreiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ministrui taip pat teko aiškintis dėl per brangiai kariuomenei pirktų lauko virtuvės įrankių iš įmonės „Nota Bene“. Interpeliaciją pristačiusios konservatorės Rasos Juknevičienės teigimu, J. Olekas turėtų būti atstatydintas, nes kaip Krašto apsaugos ministerijai skiriamų asignavimų valdytojas netinkamai prižiūrėjo jų naudojimą.

Pats J. Olekas Seimo tribūnoje teigė, kad lėšos nėra švaistomos bei sakė nematantis reikalo trauktis iš pareigų. Pasak ministro, „Nota Bene“ krašto apsaugos sistemos konkursuose laimėdavo ir konservatorių valdymo laikais, o sėkmė šią įmone daugeliu atveju lydi nes parduoda į jėgas struktūras orientuotą produkciją.

„Apgailestauju, kad šie purvai palietė ir kariuomenę, ir mus visus, tikiuosi, mes visi iš to pasidarysime išvadas“, – savo atsakomajame pasisakyme po atsakymų į interpeliacijos klausimus teigė J. Olekas.

Bus papildyta.