Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.28 17:31

Interpeliacija žlugo: V. Baltraitienė išsaugojo ministrės portfelį

ELTA 2016.09.28 17:31

Interpeliacijos sulaukusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė išsaugojo ministrės postą.

Seimo redakcinė komisija, apsvarsčiusi žemės ūkio ministrės atsakymą į Seimo narių grupės interpeliaciją, nutarė pritarti jos atsakymui į šios interpeliacijos klausimus.

Tokį komisijos verdiktą palaikė ir visas Seimas, už tai balsavo 77 Seimo nariai, prieš buvo 25, susilaikė 7 parlamentarai.

Interpeliaciją pateikęs konservatorius Jurgis Razma, be kita ko, priminė ministrei atleidžiamo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus organizuotą jos ir Latvijos žemės ūkio ministro vakarienę Panevėžio rajone, kurioje dalyvavo ir verslo atstovai, Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vykdytą brangių miltų nepasiturintiesiems pirkimą, skandalingą buvusios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Daivos Gineikaitės, kuri būdama neblaivi padarė avariją Kaune, istoriją.

„Mes, opozicija, buvome ilgą laiką gana tolerantiški žemės ūkio ministrės veiklai, kurioje nuo pat pradžių matėme įvairių problemų, bet vis iki interpeliacijos iniciatyvos neprieidavome suprasdami, kad sritis yra sudėtinga, kad toje srityje, rinkose, yra sudėtingų dalykų, bet vis dėlto paskutiniai įvykiai, susiję su medžioklėmis prie Panevėžio, ministrės painiais aiškinimais, paskatino apibendrinti visą blogą beveik ketverių metų valdymo laikotarpį, formuluojant atitinkamus klausimus ne tik iš pastarųjų įvykių, bet ir iš ankstesnių“, – sakė J. Razma.

Pretenzijas ministrei reiškę konservatoriai sulaukė ministrės atsako, ne kartą kliuvo konservatoriui, buvusiam žemės ūkio ministrui Kaziui Starkevičiui.

„Nei vienas mano viceministras, skirtingai nei prieš tai buvusio konservatoriaus K. Starkevičiaus „pasiekimus“ ministerijoje, dvejiems metams laisvės atėmimo bausme nebuvo nubaustas. Ar po tokio skandalo tuometinis ministras Starkevičius puolė atsistatydinti, o vėliau jau pats tapęs specialiuoju liudytoju atsisakė ministro posto? Ir dar po visų ministerinių korupcijos skandalų su viešaisiais pirkimais, sūnėnais ir mailiais jis yra šešėlinio konservatorių kabineto narys“, – kalbėjo V. Baltraitienė.

Atsakydama į klausimą apie „alkoholiu piktnaudžiaujančios“ D. Gineikaitės parinkimą NŽT vadove, ministrė atsakė, kad „jokiame įstatyme nėra numatyta iš narkologinio kabineto prašyti pažymos“.

„O kam kam, o jums, mielieji, dėl vairavimo apsvaigus alkoholiu reikėtų patylėti, nes tokių pavyzdžių pas jus pačius dar daugiau nei kur kitur“, – atrėžė V. Baltraitienė interpeliacijos iniciatoriams.

Kalbėdama apie „auksinių miltų“ pirkimo skandalą ministrė atkreipė dėmesį, kad ministerijos iniciatyva buvo iškeltas klausimas dėl maisto pirkimo kainų ir vykdomo konkurso skaidrumo.

„Ne kažkas iš šalies, bet pati ministerija ir aš bei jos įgaliota agentūra ne vieną kartą kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), vėliau į prokuratūrą, prašydama nutraukti pirkimus ir išsiaiškinti kaltus asmenis. (...) Per tą laiką buvo atleisti tie, kurie tiesiogiai kuravo šią sritį ir, deja, su savo pareigomis nesusitvarkė“, – sakė V. Baltraitienė, pabrėždama, kad miltai taip ir nebuvo nupirkti.

Ministrė taip pat gynėsi neeskalavusi skandalo dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo Jono Miliaus.

„Po kilusio skandalo dėl prieš dvejus metus Rusijoje nustatytos listerijos, kuri, priminsiu, Europos Sąjungoje net nėra tiriama pusgaminiuose, kurie vartojami tik termiškai apdoroti, neturėjau jokių abejonių, kad šios temos tiek opozicija, tiek kiti į rinkimų vajų įsitraukę asmenys tikrai nepaleis ir ji bus eskaluojama nepaisant jokių valstybės interesų, todėl buvau pirmoji, kuri pasiūliau J. Miliui trauktis, vėliau tai padarė šalies vadovai. J. Milius nusprendė nesitraukti ir čia mano įgaliojimai baigėsi“, – sakė V. Baltraitienė, primindama, kad, Vyriausybei nepritarus VMVT vadovo veiklos ataskaitai, trečiadienį priimtas sprendimas J. Milių atleisti iš pareigų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi