Lietuvoje

2021.09.14 22:36

Politologė apie valdžios komunikaciją, į viešumą išmetant negalutinius sprendimus: tai yra chaosas

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.09.14 22:36

Komunikacija – sritis, kurią neretai kaip šios valdžios silpnybę įvardija kritikai. Pasak politologės Gabrielės Burbulytės, komunikaciją turime suprasti ne tik kaip tiesioginį kalbėjimą, tačiau bet kokiu atveju, vertinant dabartinės valdžios veiksmus, verta pastebėti, kad visuomenei itin aktualių klausimų ištransliavimas yra chaotiškas.

Dalis žmonių kritikuoja dabartinės valdžios veiksmus komunikuojant apie skatinimą vakcinuotis nuo COVID-19 ar aiškinant galimybių paso niuansus. Anot G. Burbulytės, tai, ką matėme ir matome dabar, – pateikiami negalutiniai sprendimai, kurie „eigoje yra visaip keičiami, atšaukiami, daug padrikos informacijos“.

Politologė Burbulytė apie valdžios komunikaciją su visuomene: reikia aiškiai ištransliuoti sprendimus

„Žmonėms tampa neaišku, ar tai galutinis variantas, ar dar negalutinis, ko laukti ir tikėtis. Tai yra chaosas ir tai sukelia atitinkamą reakciją. Arba mes sakome visuomenei, kad tai yra preliminarus siūlymas, pasitarkime, kaip daryti geriau, arba priimamas gatavas sprendimas ir aiškiai ištransliuojamas, glaustai, lakoniškai ir yra nebekeičiamas. Tai to yra daug ir tai sukelia nepasitenkinimą“, – teigia Klaipėdos universiteto lektorė.

Politologė taip pat pažymi, kad ne visada patiems ministrams būtina komunikuoti tam tikrą informaciją. Anot jos, pasigendama atstovų spaudai bendravimo, ko, politologės teigimu, ankstesnėse Vyriausybėse būdavo daugiau.

G. Burbulytė taip pat teigia, kad aiškinant visuomenei svarbią informaciją komunikuoti turėtų tik tie, kurie geba kalbėti aiškiai ir glaustai, kitu atveju perteklinę informaciją neaiškiai pateikiantys politikai gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Daugiau apie tai ir kitas politines aktualijas – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.