Lietuvoje

2021.09.14 14:15

Šilutės rajone dėl COVID-19 protrūkio uždaryta mokykla – mokiniai mokosi nuotoliniu būdu

atnaujinta 14.29
Radvilė Rumšienė, LRT.lt, BNS2021.09.14 14:15

Šilutės rajone dėl COVID-19 protrūkio uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla – per 100 mokinių nuo pirmadienio tęsia mokslus nuotoliniu būdu.

Šiais mokslo metais tai pirmoji mokykla, kurią prireikė visą uždaryti dėl COVID-19. Šioje mokykloje sutikę testuotis maždaug pusė mokinių.

„Yra užsikrėtusių mokinių, mokytojų ir mokyklos bendruomenė priėmė sprendimą, kad eina mokytis nuotoliniu būdu, kad būtų užtikrintas saugumas“, – BNS antradienį sakė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis.

Jis žadėjo patikslinti, kiek mokykloje tiksliai nustatyta koronaviruso atvejų.

Šilutės valdžia tokį sprendimą priėmė dar rugsėjo 10 dieną, tą rodo savivaldybės administracijos direktoriaus pasirašytas įsakymas.

„Mokytojų nemažai buvo pasiskiepijusių, aišku, 100 proc. nebuvo pasiskiepiję. Mokiniai irgi nebuvo, testuojasi irgi ne visi mokiniai – ne visi tėvai sutiko“, – kalbėjo savivaldybės administracijos vadovas.

Mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė LRT.lt paaiškino, jog mokykloje nėra daug sergančių asmenų, tiesiog mažai mokyklai pakanka vos kelių COVID-19 atvejų skirtingose klasėse ir tai gali visą mokyklą išsiųsti mokytis nuotoliniu būdu.

„Serga 3 mokiniai ir 3 pedagogai. Visi jie yra iš skirtingų klasių, grupių. Tos klasės, kur kas nors susirgo turi izoliuotis, o mūsų mokykla maža – turime tik 10 klasių ir priešmokyklinę grupę. Taip ir išėjo, kad pusė izoliuojasi ir todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas ir savivaldybės administracijos direktorius priėmė toį sprendimą“, – aiškino L. Jasevičienė.

Kol kas direktorė teigė neturinti duomenų apie tai, ar per izoliacijos laiką buvo daugiau asmenų, kuriems buvo nustatyta COVID-19 liga.

„Jau vasaros pabaigoje žinojome, kad gyvenvietėje buvo vienas kitas atvejis, tai vaikai atėję ir galėjo atsinešti“, – pastebėjo pašnekovė.

Kol kas numatoma, kad nuotoliniu būdu ugdymas vyks savaitę. Į pamokas visi galintieji turėtų grįžti rugsėjo 21 d., mokykloje tuomet numatyta vaikams atlikti greituosius testus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.