Lietuvoje

2016.09.28 09:28

V. Baltraitienei ir J. Olekui rengiama interpeliacija

Janina Mateikienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.09.28 09:28

Seime rengiama interpeliacija krašto apsaugos ir žemės ūkio ministrams. Juozui Olekui ir Virginijai Baltraitienei interpeliaciją inicijuoja opozicijoje esantys konservatoriai.

J. Olekui teks aiškintis apie viešuosius pirkimus krašto apsaugos sistemoje, V. Baltraitienei – dėl ministerijai pavaldžių institucijų veiklos.

J. Oleko klausiama, kodėl jis neprisiima asmeninės atsakomybės už lėšų švaistymą įsigyjant prekes. Krašto apsaugos ministrui daugiausia klausimų pateikiama apie viešuosius pirkimus, brangių virtuvės įrankių istoriją, sandorius su bendrove „Nota Bene“. Interpeliacijos iniciatorių konservatorių teigimu, ministras  yra vienintelis biudžeto asignavimų valdytojas.

V. Baltraitienė turės aiškintis dėl korupcinių istorijų Žemės ūkio ministerijai pavaldžiose institucijose, Darbo partijos paskirtų ir nesugebėjusių tinkamai dirbti jų vadovų, taip pat Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veiklos, Jono Miliaus atsakomybės.

Ministrai plenariniame posėdyje atsakys į jiems pateiktus klausimus. Parlamentarai balsuodami apsispręs, ar juos tenkina ministrų atsakymai, jeigu ne – vyks slaptas balsavimas dėl pasitikėjimo ministrais. Tam, kad būtų pareikštas nepasitikėjimas ministru, už tai turi balsuoti turi daugiau kaip pusė Seimo narių.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23