Lietuvoje

2021.09.14 09:09

Po Skaisgirytės žodžių – NSGK vadovo reakcija: prezidentūra ragino neskubėti su migrantų apgręžimo sprendimų priėmimu

atnaujinta 12.33
BNS, LRT.lt2021.09.14 09:09

Naujausia informacija socialiniuose tinkluose apie sunkų kelią per Lietuvą į Europos Sąjungą leidžia tikėtis migrantų srauto mažėjimo, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.

„Mūsų žiniomis, migrantų socialiniuose tinkluose plinta informacija, jog turbūt šitas kelias užsidaro, kadangi jis yra neperspektyvus, sunkus. Turbūt visa tai mums yra į naudą“, – Žinių radijui antradienį sakė ji.

Prezidento patarėja atkreipė dėmesį, kad nors neteisėtai Lietuvos sieną bandančių kirsti migrantų srautas ir sumažėjo, o Lietuva taiko apgręžimo politiką, tokių bandymų kasdien fiksuojama iki pusšimčio.

Ji pabrėžė, kad tai nereiškia, jog problema išspręsta.

„Šiaip ar taip, jau turime 4 tūkst. žmonių, su kuriais reikia kažką daryti. (...) Jų prieglobsčio prašymai turi būti labai greitai nagrinėjami“, – teigė A. Skaisgirytė.

Patarėjos tvirtinimu, nors Lietuva su migracijos iššūkiais iš pradžių tvarkėsi gana prastai, tačiau vėliau situacija pagerėjo.

„Po sušauktos Valstybės gynimo tarybos ir labai aiškaus prezidento pokalbio su premjere, vidaus reikalų ministre, kitais ministrais buvo imtasi tokių ryžtingų priemonių“, – aiškino ji.

Šios priemonės, anot A. Skaisgirytės, apgręžimo politikos taikymas ir fizinio barjero statymas.

Į žodžius sureagavo Kasčiūnas: prezidento institucija ragino neskubėti su apgręžimo sprendimų priėmimu

Po laidoje Žinių radijo laidoje išsakytos prezidento patarėjos pozicijos sureagavo NSGK vadovas Laurynas Kasčiūnas.

Jis teigia, kad džiaugiasi, jog prezidentūra dabar nuosekliai remia priemones hibridiniam Baltarusijos režimo spaudimui atremti. Pasak L. Kasčiūno, tai itin svarbu siekiant jų veiksmingumo.

„Deja, bet kalbėdama apie pačią įvykių chronologiją prezidento patarėja, švelniai tariant, nėra tiksli.

Teko dalyvauti svarstymuose ir pasitarimuose Vyriausybėje pas premjerę kaip suvaldyti krizę. Taip pat Seime rengiant bei priimant tiek hibridinę agresiją įvardijančią rezoliuciją, tiek Vyriausybės pateiktus įstatymų projektus. Puikiai pamenu ir tą lemiamą pasitarimą Vyriausybės rūmuose, kurio metu buvo apsispręsta dėl ryžtingų veiksmų ir duotas nurodymas Vidaus reikalų ministerijai jį įgyvendinti“, – rašo politikas.

Jis pastebi – tuo metu prezidento institucija ragino neskubėti su apgręžimo sprendimų priėmimu bei vėliau, pasak L. Kasčiūno, rimtai leido suprasti, kad svarsto vetuoti tam būtinas Užsieniečių teisinės registracijos įstatymo pataisas.

„Gerai, kad prezidentas vis dėlto įsiklausė į Seimo ir Vyriausybės argumentus ir įstatymo nevetavo. Tai buvo itin svarbus valstybės vadovo žingsnis, nes nepraradome laiko, parodėme vieningumą tiek tarptautinei bendruomenei, tiek Minskui“, – socialinėje erdvėje rašo L. Kasčiūnas.

LRT.lt primena, kad į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako. Per 100 užsieniečių grąžinta į kilmės šalis.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.