captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos diplomatijos atsakymas Lenkijai: Vilnius pasirengęs ginti Varšuvą

Vilnius yra pasirengęs ginti Varšuvą – tokią žinią Lenkijos spaudoje antradienį paskelbė Lietuvos diplomatija po Lenkijos pareigūno pastabų, esą dėl tautinių mažumų problemų Lenkijos karius sunku įtikinti rūpintis Baltijos šalių saugumu.
Scanpix/AFP nuotr.
Scanpix/AFP nuotr.

„Vilnius tikrai yra pasirengęs ginti Varšuvą. Priešingu atveju NATO praranda patikimumą“, – laikraštyje „Rzeczpospolita“ rašo Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Rolandas Kačinskas.

Diplomatas teigė neturintis abejonių ir dėl Lenkijos įsipareigojimų NATO kolektyvinės gynybos principui. Jis pabrėžė, kad abi šalys turi dirbti kartu spręsdamos geopolitinius iššūkius.

Lenkijos užsienio reikalų ministro politinio kabineto direktorius, buvęs gynybos ministras Jan Parys šį mėnesį per diskusiją Vytauto Didžiojo universitete Kaune pareiškė, kad „dabar lenkų mažumos situacija Baltarusijoje yra geresnė nei Lietuvoje“.

„Turime paaiškinti Lenkijos kariams, kad jie turi remti Baltijos šalis. Ir tai sudėtinga, nes turime problemų su lenkų mažuma Lietuvoje“, – kalbėjo Lenkijos pareigūnas.

Šias pastabas Lietuvos diplomatai pavadino įžeidžiančiomis, jas sukritikavo ir Lenkijos spauda, o kai kurie žurnalistai paragino atsiprašyti lietuvių.

R. Kačinskas „Rzeczpospolita“ paskelbtame komentare sakė neneigiantis, kad dėl tautinių mažumų švietimo „egzistuoja tam tikrų problemų“, tačiau atkreipė dėmesį ir į faktus, rodančius Lietuvos rūpestį lenkų švietimu.

Pasak diplomato, lenkų mokyklos gauna penktadaliu didesnį finansavimą, be to, nepaisant to, kad lenkiškose mokyklose vaikų skaičius sumažėjo labiau nei lietuviškose, lietuvių mokyklų skaičius proporcingai sumažintas labiau nei lenkiškų.

Jis atkreipė dėmesį, kad Vilniaus Joachimo Lelevelio mokykla, dėl kurios perkėlimo į naujas patalpas kilo daug klausimų, bus renovuota už daugiau kaip 2 mln. eurų ir taps viena moderniausių mokyklų Lietuvoje.

R. Kačinskas. BNS nuotr.

„Negalima nematyti, kad Lietuvoje yra pats didžiausias lenkiškų mokyklų tinklas pasaulyje, mūsų šalyje sudarytos unikalios sąlygos gauti išsilavinimą lenkų kalba nuo darželio iki universiteto“, – teigė R. Kačinskas.

Jis pakvietė Lenkijos pareigūnus atvykti į Lietuvą aptarti Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių švietimo problemas.

2011 metų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyvena 200 tūkst. lenkų – jie sudaro 6,6 proc. šalies gyventojų. Lenkijos valdžia jau ne vienus metus priekaištauja Lietuvai, kad tautinės mažumos teisės yra varžomos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...