Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.27 14:09

Seimas atidėjo pataisas, griežtinančias paramą ir labdarą

BNS 2016.09.27 14:09

Seimas kol kas nespręs, ar užkirsti kelią galimam interesų konfliktui valstybės ir savivaldybių įmonėse, teikiant paramą ir labdarą. Parlamentarai antradienį nutarė atidėti šią veiklą sugriežtinančių pataisų svarstymą.

Už tai, kad Labdaros ir paramos įstatymo pataisos nebūtų svarstomos, balsavo 42 Seimo nariai, prieš – trys, o susilaikė 28. Atidėti jų svarstymą ir priėmimą paprašė konservatoriai.

Pakeitimais siūloma įmonėms nebeleisti teikti paramos su jomis susijusioms įmonėms. Išimtys būtų taikomos tik švietimo, kultūros, socialinių ar sveikatos priežiūros paslaugų bendrovėms.

Siekiant įgyvendinti visuomenės teisę žinoti, kaip naudojamas valstybės turtas, Seimas ketino įpareigoti įmones viešai skelti, kam, kada ir už kokią sumą jos suteikė paramos ar labdaros.

Pasak pataisų iniciatorių, dabar vienos valstybės ir savivaldybių kontroliuojamos įmonės remia susijusias įmones ir taip sumažina savo pajamų dalį - paramai ar labdarai skiriama iki 40 proc. gautų pajamų. Tokiu būdu į biudžetą sumokama ir mažiau dividendų.

Pataisos taip pat numatė, kad politinės partijos negalėtų būti paramos gavėjos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16