Lietuvoje

2016.09.27 11:54

„Nota Bene“ sako klydusi, kai nepranešė apie „auksinių šaukštų“ kilmės šalį

BNS2016.09.27 11:54

Itin brangiai virtuvės įrankius Lietuvos kariuomenei pardavusi bendrovė „Nota Bene“ pripažįsta suklydusi, kad neinformavo kariuomenės, jog „auksinius šaukštus“ perpardavė iš Lietuvos tiekėjo, o ne Vokietijos įmonės „Karcher-Futuretech“.

„Tai galbūt buvo mūsų kolegų klaida. (...) Mūsų bendrovės klaida“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė „Nota Bene“ direktorius Andrius Jazgevičius.

Pasak jo, ruošiant pasiūlymą dėl lauko virtuvės įrangos, buvo remtasi „užsienio partnerių kainodara“, o tai ir galėjo išpūsti kainas.

„Pačioje sutartyje nebuvo ir nėra numatyta galimybė didinti arba mažinti atskirų prekių kainas“, – kalbėjo bendrovės vadovas.

A. Jazgevičius patvirtino, kad „Karcher-Futuretech“ leido naudoti Lietuvoje įsigytą lauko virtuvės įrangą su gaminta vokiečių. Tačiau pastarieji neleido jos ženklinti savo prekės ženklu, ką padarė „Nota Bene“.

Pirmadienį „Nota Bene“ informavo Lietuvos kariuomenę, kad atsisako pasiimti jos įsigytą lauko virtuvės įrangą ir grąžinti jai 174 tūkst. eurų. Įmonė sutinka tik grąžinti pinigus už „auksinius šaukštus“ ir pasiimti juos atgal.

Visą sutartį negaliojančia norinti laikyti kariuomenė pranešė, kad žada kreiptis į teismą, kur sieks pinigus susigrąžinti.

„Nota Bene“ advokatas Marius Rindinas sakė, kad bendrovė toliau pasisako už ginčo sprendimą abipusio dialogo keliu.

„Jokiems kaltinimams bendrovei nėra jokio pagrindo. (…) Esame tikri, kad teisingiausias sprendimas yra dialogas, o ne Lietuvos kariuomenės mėginimai ginčą perkelti į teismą, kas tikrai, mūsų manymu, niekam nebus naudinga“, – spaudos konferęencijoje teigė teisininkas.

Jis pabrėžė, kad „Nota Bene“ nesulaukė oficialaus kariuomenės atsakymo su galutine pozicija, o jo tikisi iki penktadienio.

Bendrovė sako nenutrauksianti visos sutarties su kariuomene, nes patiekė jai tinkamas prekes, o pati kariuomenė per tris mėnesius dėl jų nepareiškė jokios oficialios pretenzijos. Savo ruožtu kariuomenė siekia nutraukti sutartį, nes teigia įtarianti sukčiavimą, kai „Nota Bene“ darbuotojai klijavo „Karcher – Futuretech“ prekės ženklą ant Lietuvoje iš įmonės „Sangaida“ įsigytos produkcijos.

Abi šalys tik sutaria nutraukti 2014 metais pasirašytą 1,6 mln. eurų vertės sutartį dėl lauko virtuvių atsarginių detalių ir agregatų pirkimo. Jos vertė beveik dvigubai viršijo planuotą pirkimo sutarties sumą, ji buvo numatyta 724 tūkst. eurų. Šios sutarties rėmuose ir buvo pasirašytas 174 tūkst. eurų vertės sandoris.

Teisėsauga vykdo ikiteisminį tyrimą įtariant, kad bendrovė siekė nuslėpti nuo Lietuvos kariuomenės tikrąjį lauko virtuvės agregatų gamintoją, kai klijavo „Karcher-Futuretech“ prekės ženklą ant Lietuvoje įsigytų prekių. Taip pat vykdomas atskiras tyrimas dėl piktnaudžiavimo, siekiant dėl įsigijimo išaiškinti atsakingus asmenis krašto apsaugos sistemoje.

Praėjusią savaitę „ Nota Bene“ buvo įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą. Tai reiškia, kad bendrovė trejus metus galės būti eliminuojama iš visų valstybės institucijų organizuojamų viešųjų pirkimų. Į šį sąrašą įmonę įtraukė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, įsigijusi iš „ Nota Bene“ turistines prekes, kurių ji nepristatė nustatytu laiku.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5