Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.27 11:14

L. Linkevičius dėkojo Islandijai už drąsą pripažįstant Lietuvos nepriklausomybę

ELTA 2016.09.27 11:14

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis rugsėjo 25–26 dienomis Islandijos užsienio reikalų ministrės Liljos Dogg Alfresdottir kvietimu Reikjavike dalyvavo Islandijos ir Baltijos šalių diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečiui skirtuose renginiuose.  

Ministras pažymėjo, kad Islandija buvo pirmoji, kuri pripažino atkurtą Lietuvos valstybę, ir dėkojo Islandijos žmonėms už jų paramą ir solidarumą Lietuvos laisvės, demokratijos ir valstybingumo įtvirtinimo kelyje.

L. Linkevičius, dalyvaudamas susitikimuose su Islandijos prezidentu Gudniu Th. Johannessonu ir ministru pirmininku Sigurduru Ingi Johannssonu bei Islandijos, Latvijos, Estijos užsienio reikalų ministrais, dėkojo Islandijai už šios šalies prieš 25-erius metus parodytą drąsą ir ryžtą pripažįstant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

„1991 m. rugpjūčio 26 d. Reikjavike Baltijos valstybių ir Islandijos užsienio reikalų ministrai iškilmingai pasirašė diplomatinių santykių atkūrimo deklaraciją. Per ketvirtį amžiaus Baltijos ir Šiaurės šalių regioną suvienijo patikimos partnerystės saitai, esame bendraminčiai ir siekiame solidariai spręsti mūsų regionui kylančius iššūkius ir tarptautinei bendruomenei svarbius klausimus, mus vienija demokratinių vertybių puoselėjimo, žmonių gerovės, saugumo užtikrinimo tikslai“, – pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Islandijos užsienio reikalų ministrai Hiofdi name, kuriame prieš 25-erius metus – 1991 m. rugpjūčio 26 d. – įvyko Baltijos valstybių ir Islandijos istorinė diplomatinių santykių atkūrimo ceremonija, pasirašė šiai progai skirtą deklaraciją, kurioje pabrėžiami per šį laikotarpį susiklostę artimi ir konstruktyvūs santykiai bei bendradarbiavimas, kurį šalys suinteresuotos ir toliau stiprinti ir draugiškai plėtoti, siekdamos regiono ir visos Europos gerovės ir stabilumo.

Susitikimų metu taip pat aptarta regiono saugumo situacija, svarbiausi Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimai, įskaitant Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES situaciją, migracijos keliamus iššūkius, santykius su Rusija bei situaciją Ukrainoje, bendradarbiavimą Jungtinėse Tautose, situaciją Turkijoje ir Sirijoje.

L. Linkevičius taip pat dalyvavo aukšto lygio diskusijoje „Švenčiant Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo 25-metį“, susitiko su ES delegacijos Islandijoje vadovu Matthiasu Brinkmannu, Islandijos lietuvių bendruomene.

Liepos 1 d. Islandija perėmė pirmininkavimą Baltijos jūros valstybių tarybai, savo prioritetais iškeldama vaikų, lygybės ir demokratijos klausimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi