Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.26 21:27

Kulautuvoje duris atvėrė moderni reabilitacijos ligoninė

Kauno rajone, Kulautuvoje, duris atvėrė nauja reabilitacijos ligoninė. Čia bus gydomi kraujotakos ir nervų sistemos ligomis sergantys pacientai, vienu metu – 90 žmonių. Ši gydymo įstaiga – viena iš moderniausių tokio profilio ligoninių Lietuvoje.

Šiandien oficialiai atidarytas Kauno klinikų filialas – Kulautuvos reabilitacijos ligoninė, nors ji veikia jau keletą mėnesių. Per šį laiką reabilitacijos sulaukė šimtai pacientų, o norintieji čia patekti laukia eilėse.

„Paprastai mes didžiausią dėmesį skiriam pacientams sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, tai yra pacientai, patyrę galvos smegenų infarktą, pacientai po miokardo infarkto, sergantys išemine širdies liga ir tiems, kam buvo taikytas intervencinis ar kardiochirurginis gydymas, tai visi šie pacientai yra laukiami“, – sakė ligoninės vadovas Raimondas Kubilius.

„Norėjosi, kad čia būtų pačios naujausios, įrodymais pagrįstos technologijos, skirtos žmogaus ligos metu prarastai funkcijai atstatyti, tai yra – reabilituoti, todėl ir ta įranga nauja. Tikimės, kad tai bus labai stipri reabilitacijos įstaiga Lietuvoje“, – sakė Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius.

Pastato renovacijai prireikė daugiau nei 4 milijonų, o medicinos įrangai – daugiau nei milijono eurų. Ligoninėje dirbantys medikai ypač džiaugiasi naująją įranga, kurią naudojant pasiekiama geresnių reabilitacijos rezultatų.  

„Kulautuvos reabilitacinė ligoninė yra viena iš pirmųjų esanti ne kurortinėje teritorijoje, geba teikti šiandien pačias moderniausias reabilitacines paslaugas ir džiaugiamės, kad taip yra, nes tų sprendimų seniai laukė sveikatos priežiūros specialistai ir visa visuomenė. Galvojam, kad net pačių sudėtingiausių reabilitacinių paslaugų prieinamumas nuo šiol Kauno apskrityje tik gerės“, – teigė R. Kubilius.

Anksčiau tokias paslaugas teikianti ligoninė buvo Viršužiglyje. Naujoji gydymo įstaiga įkurta vietoj Kulautuvoje buvusios tuberkuliozės ligoninės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi