Lietuvoje

2016.09.26 19:45

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima

BNS2016.09.26 19:45

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.

Šeima jau buvo išleista gyventi savarankiškai, šeimos galva turėjo darbą statybose. Kur jie yra dabar – neaišku.

Sirų šeima į Lietuvą buvo perkelta iš Turkijos pabėgėlių stovyklos maždaug prie keturis mėnesius. Raudonojo kryžiaus kuratoriai prieš savaitę susigaudė, kad jų Lietuvoje nebėra.

Dar tris savaites ši šeima gaus išmokas iš Lietuvos, o vėliau, jei negrįš, pinigai bus nutraukti.

„Jie labai sėkmingai dirbo, turėjo darbą, buvo surasta. Nesiskundė, iki šito momento mes jokių nusiskundimų iš jų nesame girdėję“, - sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.

Migrantų integracija besirūpinantis „Caritas“ sako, kad iš Lietuvos bėgančius pabėgėlius reikia suprasti – prieš persikeldami jie mažai žino apie Lietuvą, mano, kad išmokos ir atlyginimai Lietuvoje – kaip Vokietijoje.

„Žmonės turbūt atvykę per pirmas savaites susipažįsta, kokia yra situacija, kokia iš tiesų veikia darbo sistema Lietuvoje, kokia ekonominė situacija, kultūra ir panašiai. Žmonės patiria šoką ir tai yra visiškai natūralus procesas, didžioji dalis žmonių patiria šoką“, – sakė „Carito“ Užsieniečių integracijos programos vadovė Ilma Skuodienė.

Kita migrantų šeima – irakiečiai – jau keli mėnesiai yra Švedijoje. Ši šeima jau prarado Lietuvoje gautas išmokas, bet tebeturi teisinę apsaugą. Migracijos departamentas leidžia pabėgėliams būti užsienyje pusę metų.

Lietuva yra įsipareigojusi per dvejus metus priimti 1105 asmenis, kurie bėga nuo smurto Sirijoje, Irake. Šiuo metu į Lietuvą yra perkelta apie 100 migrantų sirų ir irakiečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.