captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius: Turkijos deryboms dėl narystės ES skirsime ypatingą dėmesį

 
Lietuva ir Turkija glaudžiau bendradarbiaus siekiant pažangos atnaujintose Turkijos derybose dėl narystės Europos Sąjungoje (ES), pažymėta Lietuvos diplomatijos vadovo ir Turkijos vyriausiojo derybininko dėl narystės ES susitikime.
 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

 

Lietuva ir Turkija glaudžiau bendradarbiaus siekiant pažangos atnaujintose Turkijos derybose dėl narystės Europos Sąjungoje (ES), pažymėta Lietuvos diplomatijos vadovo ir Turkijos vyriausiojo derybininko dėl narystės ES susitikime.
 
Trečiadienį Vilniuje vykusiame Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus susitikime su Turkijos ES reikalų ministru ir vyriausiuoju derybininku dėl narystės ES Egemenu Bagišu (Egemen Bagis) aptartos dvišalių santykių plėtros galimybės ir sutarta aktyviau bendradarbiauti ES darbotvarkės klausimais Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
 
E. Bagišas į Lietuvą atvyko kartu su Turkijos Prezidento Abdula Giulo (Abdullah Gul) vadovaujama delegacija.
 
Susitikimo Užsienio reikalų ministerijoje metu L. Linkevičius pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir patikino, kad Lietuva sieks, jog antrąjį šių metų pusmetį būtų užtikrintas ES plėtros politikos tęstinumas bei priimtos ambicingos ES plėtros gairės 2014 metams.
 
„Lietuva nuosekliai remia Turkijos eurointegracinius siekius. Atsinaujinusios ES ir Turkijos derybos dėl narystės yra puikus įrodymas, kad abi besiderančios šalys yra pasirengusios žengti į aktyvesnių ir konstruktyvesnių derybų etapą, todėl Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu Turkijos deryboms dėl narystės ES skirsime ypatingą dėmesį“, – L. Linkevičius cituojamas Užsienio reikalų ministerijos pranešime.
 
Ministras taip pat akcentavo būtinybę išlaikyti su ES integracija susijusių reformų tęstinumą Turkijoje. Kartu jis patikino, kad Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie Turkijos pasirengimo narystei ES ir toliau dalytis savo ekspertų eurointegracine patirtimi.
 
Pokalbio metu L. Linkevičius paragino Turkiją pasirašyti readmisijos susitarimą su ES, kuris leistų pradėti dialogą dėl ES ir Turkijos vizų režimo liberalizavimo bei teigiamai paveiktų ES ir Turkijos derybų dėl narystės procesą.
 
„Tai tik laiko klausimas, kada prasidės ES ir Turkijos dialogas dėl vizų režimo liberalizavimo, tačiau Turkija gali vienu parašu dėl readmisijos susitarimo pradėti šias derybas, kad ir rytoj“, – teigė L. Linkevičius.
 
Susitikime aptartos ES ir Turkijos glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvos užsienio ir saugumo politikos srityje, taip pat apsikeista nuomonėmis dėl svarbiausių Jungtinių Tautų bei NATO darbotvarkės klausimų. Atskirai buvo pabrėžta Turkijos vaidmens svarba sprendžiant humanitarinius klausimus Sirijos konflikto kontekste.
Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...