Lietuvoje

2016.09.26 14:52

Beveik 2 tūkst. gamintojų metų pabaigoje sumažins pieno gamybą

BNS2016.09.26 14:52

Beveik 2 tūkst. Lietuvos pieno gamintojų per artimiausius tris mėnesius norėtų sumažinti gamybos apimtis ir gauti 1,77 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos pagal liepą Europos Komisijos paskelbtą 150 mln. eurų paramos paketą gamintojams, norintiems savarankiškai sumažinti pieno gamybą.

Žemės ūkio ministerijos Maisto pramonės skyriaus vedėja Lilija Tepelienė sako, jog paraiškas pateikė 1990 gamintojų.

„Iš pradžių mes tikėjomes, kad pieno gamintojai nesusidomės parama, tačiau dabar matome, kad paraiškų pateikta tikrai nemažai. Tai yra labai gerai – tegul naudojasi šia parama, o vėliau bus galima atnaujinti gamybą“, – BNS sakė L.Tepelienė.

Paraiškos pirmajam etapui turėjo būti pateiktos iki rugsėjo 23 dienos. Paramą jie gaus už spalio-gruodžio mėnesiais, palyginti su pernai tuo pat laiku, sumažintą pieno gamybą. L.Tepelienės duomenimis, pateikusieji paraiškas žada gamybą sumažinti 12,6 tūkst. tonų – apie 3,2–3,5 proc. viso ketinamo pagaminti pieno kiekio.

EK už 1 toną nepagaminto pieno mokės 140 eurų, tačiau ši suma gali būti sumažinta, jei paraiškų skaičius visoje ES bus labai didelis. L. Tepelienė pridūrė, kad visos paraiškos jau yra perduotos EK.

Liepos viduryje EK pristatė 500 mln. eurų paramos paketą pieno gamintojams paremti: 150 mln. eurų skirta savarankiškai gamybą mažinantiems ūkininkams, o dar 350 mln. eurų – tiesioginė parama pienininkams.

Lietuva iš 350 mln. eurų jau gavo 13,3 mln. eurų tiesioginės paramos, o Vyriausybė praėjusią savaitę skyrė dar tiek pat. Bendra 26,6 mln. eurų parama turėtų būti pradėta mokėti spalio pradžioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt