Lietuvoje

2021.09.09 18:43

Teisingumo ministrė apie EŽTT sprendimą dėl migrantų: neturime įpareigojimo jų neišsiųsti, nes jie – ne mūsų teritorijoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Svarbi valanda“, LRT.lt2021.09.09 18:43

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) trečiadienį pritaikė laikinąsias apsaugos priemones 5 Afganistano piliečių byloje prieš Lietuvą, neleisdamas jų išsiųsti iš Lietuvos iki šio mėnesio pabaigos. Tačiau kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, nėra įrodymų, kad šie afganai buvo Lietuvoje, todėl bus kreipiamasi į EŽTT panaikinti pritaikytas priemones.

„Tai nėra nurodymas įsileisti būtent tuos piliečius pas save“, – laidoje sako ministrė. Ji tikina, kad sako duomenų, kad afganistaniečiai buvo Lietuvoje, nėra, todėl bus kreipiamasi į EŽTT su prašymu panaikinti pritaikytas apsaugos priemones.

„Kaip mes matome faktines aplinkybes, kurios nurodomos dokumente, jos neatitinka to, ką mes matome, kas tik šiandien atvyko. Kitas labai svarbus elementas tai, kad mes akivaizdžiai matome, kad mes jų neturime viduje, kitaip sakant, mes neturime to įpareigojimo jų neišsiųsti, kadangi jie nėra mūsų teritorijoje. Kitas labai svarbus elementas, kurį mes matome iš laikinųjų apsaugos priemonių, pats EŽTT akcentavo, kad laikinosios apsaugos priemonės neturi būti interpretuojamas kaip nurodymas įsileisti būtent tuos piliečius pas save“, – tvirtina ministrė.

Lietuvos pareigūnai ir politikai teigia, kad EŽTT sprendime minimi afganistaniečiai nebuvo Lietuvos teritorijoje ir tik ketvirtadienį, rodydami Strasbūro teismo sprendimą, bandė patekti į šalį iš Baltarusijos pusės ir nebuvo įleisti. Afganistaniečių advokatė Asta Astrauskienė tikina, kad Lietuvai gresia dar viena byla.

Daugiau apie padėtį pasienyje ir EŽTT sprendimą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ 21.00 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt