Lietuvoje

2016.09.26 08:07

Kaip namus padaryti saugius senjorams?

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2016.09.26 08:07

Griuvimai – viena didžiausių grėsmių vyresnio amžiaus žmonių sveikatai, gyvybei ir savarankiškumui, sako profesorius Alvydas Unikauskas. Pasaulyje atlikti tyrimai rodo, kad kas trečias 65 metų ar vyresnis asmuo susižaloja griūdamas ne mažiau kaip kartą per metus. 

Skirtingų tyrimų rezultatai rodo, kad griuvimų padariniai yra labai įvairūs – galvos traumos, kaulų lūžiai, o tai sukelia ilgalaikį nejudrumą ar net mirtį. 

Norint išvengti buityje patiriamų traumų būtina pasirūpinti saugia namų aplinka. Sveikatos specialistai pažymi, kad nelaimės priežastimi dažnai tampa nepatogi avalynė, ilgi drabužiai, slidūs laiptai ar nepatogus buto suplanavimas.

Tai – ypač aktualu tiems, kurie dėl vartojamų vaistų ar sveikatos problemų labiau rizikuoja nugriūti. Sveikatos specialistai vienbalsiai pritaria, kad dažniausiai susižeidžia tie asmenys, kurie gyvena vieni.

Senjorai namuose gali pargriūti, jei yra nepritvirtintų kilimų, taip pat mažų kilimėlių. Geriausia, anot specialistų, vengti bet kokių kilimų.

Patarimai, kaip apsaugoti senjorus nuo griuvimų, kaip išsivaduoti iš spąstų namuose, ir skaudi 92 metų vienišos Kazimieros istorija – laidoje „Klauskite daktaro“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.