Lietuvoje

2021.09.11 21:12

Baškienė: apie Karbauskį galėčiau pasakyti daug gerų dalykų, bet jis pasikeitė įsiklausydamas į gandus

Deividas Jursevičius, LRT RADIJO laida „Svarbus pokalbis“, LRT.lt2021.09.11 21:12

Po 25-erių metų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą paliekanti Rima Baškienė sako priėmusi „labai sudėtingą ir nevienadienį“ sprendimą, tačiau dirbti „pykčio atmosferoje“ tapo pernelyg sudėtinga. Ramūnas Karbauskis, pasak jos, pasikeitė veikiamas aplinkos.

Sudėtingose aplinkybėse, šalį ištikus dviems krizėms vienu metu – COVID-19 pandemijai ir anksčiau nepatirtam neteisėtos migracijos srautui – R. Baškienė pasigedo atsakomybės už valstybę, kuria dalintis, jos įsitikinimu, privalo visi išrinkti parlamentarai.

R. Baškienė šią savaitę kartu su kitais devyniais „valstiečių“ frakcijos nariais iš pastarosios pasitraukė, tačiau, kaip sakė LRT RADIJO laidai „Svarbus pokalbis“, sprendimas buvo sudėtingas ir pareikalavo ilgų apmąstymų.

„Mes esame atsakingi už valstybę, mes esame išrinkti dirbti, o ne tarpusavyje peštis, – laidoje kalbėjo R. Baškienė. – Tokioje aplinkoje, kad štai, jeigu teikia konservatoriai, viskas yra blogai, jeigu teikia liberalai, viskas blogai. O gal pagalvokime kartu, ką galime padaryti? Ypač matydami situaciją, o ji valstybėje išties sudėtinga – ir COVID-19, ir pabėgėliai, ir užsienio politika, galima vardyti ir vardyti. Susipriešinimas. Kai mitingas tampa riaušėmis, kai kabo kartuvės, suvoki, kad kažkas vyksta negerai. Turime „perkrauti“ save ir pagalvoti, ką galime padaryti kitaip, kad vienytume, o pavyzdį rodyti elementariai nuo Lietuvos respublikos Seimo“.

Svarbus pokalbis. Baškienė: Karbauskis labai pasikeitė, dėl jo žodžių tekdavo nemiegoti naktimis

Naujosios frakcijos „Demokratai – vardan Lietuvos“ sudėtyje, be R. Baškienės, bus „valstiečius“ šią savaitę ar anksčiau palikę Saulius Skvernelis, Tomas Tomilinas, Lukas Savickas, Laima Nagienė, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Vytautas Bakas, Algirdas Stončaitis, Linas Kukuraitis ir Mišrioje Seimo narių grupėje dirbę Algirdas Butkevičius ir Domas Griškevičius.

Kai kurie buvę kolegos išėjusiuosius palydėjo be sentimentų – Agnė Širinskienė savo feisbuko paskyroje rašė apie „šutvės mentalitetą“, Dainius Gaižauskas – jog „praktiškai visi, kurie išėjo iš frakcijos, yra liberalai, globalistai“.

R. Baškienės įsitikinimu, buvo pamestas tikslas „girdėti žmones“, o tai buvo matoma ne tik nacionaliniu lygmeniu Seime.

„Mes susirinkome dirbti, girdėti žmones, čia ir yra esmė. Ir štai pavyzdys – Šiaulių rajonas, negirdėjimas ir nepasitarimas su žmonėmis prieš susitinkant su verslininkais ir statant mėšlo perdirbimo įmonę. Rajono vadovai nepatenkinti, kad Seimo narė atsistojo žmonių pusėn ir pakritikavo vadovus sakydama: tarkimės, viešinkime iš karto. Kodėl žmonės sužino paskutiniai, kodėl tarybos nariai neinformuoti, o procesas jau vyksta? Rajono vadovai įsižeidžia, kaip drįstama juos kritikuoti. Reikia tartis su žmonėmis, o ne bėgti pas partijos pirmininką ir sakyti, kad meskime Baškienę iš partijos lauk“, – „Svarbiame pokalbyje“ sakė R. Baškienė.

Apie R. Karbauskį ji teigė galinti pasakyti „labai daug gerų dalykų“, o nuopelnų pasikeitimai nenubraukia. Tačiau šiuose pasikeitimuose dirbti buvo pernelyg keblu.

„Ir tada, ir eigoje aš jį mačiau ir matau kaip lyderį, veiklų, rūpestingą ir labdaringą, padariusį daug gerų darbų. Būtų labai negarbinga iš mano pusės visa tai nubraukti ir sakyti, kad to nebuvo“, – sakė R. Baškienė.

Ji užsiminė apie „kitų žmonių įtaką“ R. Karbauskiui, tačiau vardinti nesiėmė.

„Jis patiki jų informacija pateikta, nes jis pats galimai nespėja visko perskaityti ir pamatyti. Mes turime įtakingą Agnę Širinskienę ir kitus kolegas. Jie šaunuoliai, jie darbštūs, bet galbūt ta jų nemeilė vienam ar kitam asmeniui, kaip kažkada buvo nemeilė Pranckiečiui, Tomui Tomilinui, galėčiau vardyti visą eilę, na, taip pat ir nemeilė Baškienei“, – sakė R. Baškienė.

„Įsiklausymas į gandus, pykčius“ esą buvo priežastis, keitusi R. Karbauskio nuostatas, ilgametės bendražygės matymu, jis „tapo nebemylintis žmonių arba neįsiklausantis“.

„Ir patikintis, kad gali vienas ar kitas būti... Na, štai Baškienė – „konservatorė“, nes kalbasi su konservatoriais. Ar su liberalais, tada ji – „liberalė“. O mano pareigos tada, kaip Seimo pirmosios vicepirmininkės, reikalavo bendrauti su visais“, – LRT RADIJUI pridūrė ji.

Pristigo kalbėjimo viduje, tvirtino penktą kadenciją Seime dirbanti politikė.

„Kodėl kartais naikiname partijų skyrius? O tai vyko. Ir galvoji, kas atsitiko, ar žmogus nepatiko? Tai kalbėkime. Ar reikia slapto susirinkimo, nepakviečiant tų žmonių, apie kuriuos kalbame? Tai sueikim į krūvą ir išsiaiškinkim, jeigu esame komanda“, – sakė buvusi „valstietė“.

Praėjusioje kadencijoje iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukė aštuoni asmenys, šioje kadencijoje – dešimt. Visgi su buvusių kolegų frakcija, ji tikisi, bus bendradarbiaujama, „Demokratai – vardan Lietuvos“ pasiskelbė dirbsiantys opozicijoje.

„Tai rodo jau sistemiškumą, kad jeigu nesi paklusnus, lojalus, tu nesi reikalingas. O šiuo atveju mes norime būti reikalingi savo patirtimi, ir ne Ramūnui Karbauskiui, o Lietuvai, savo krašto žmonėms ir visiems žmonėms“, – kalbėjo R. Baškienė.

Ji taip pat patikino, jog pačios pažiūros nepasikeitė. „Šeimos politika, morali politika, lietuvybė, kultūra – visa tai, ką aš puoselėjau ir kas man buvo brangu, neatsitrauksiu nė vienu centimetru“, – sakė parlamentarė.

LRT RADIJO laida „Svarbus pokalbis“ – Audiotekos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI