Lietuvoje

2013.04.03 13:46

V. Čchikvadzė: mes suinteresuoti plėtoti santykius su Lietuva tiek, kiek Lietuva suinteresuota – su Rusija

ELTA 2013.04.03 13:46

Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čchikvadzė sako, kad Rusija yra suinteresuota plėtoti santykius su Lietuva, tačiau lygiai tiek, kiek Lietuva yra suinteresuota plėtoti santykius su Rusija. „Tai turi būti abipusiškai“, – trečiadienį po susitikimo su Seimo Pirmininku Vydu Gedvilu žurnalistams sakė V. Čchikvadzė.

Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čchikvadzė sako, kad Rusija yra suinteresuota plėtoti santykius su Lietuva, tačiau lygiai tiek, kiek Lietuva yra suinteresuota plėtoti santykius su Rusija. „Tai turi būti abipusiškai“, – trečiadienį po susitikimo su Seimo Pirmininku Vydu Gedvilu žurnalistams sakė V. Čchikvadzė.

„Su parlamento pirmininku aptarėme dvišalius santykius, kurie plėtojami, sakyčiau, labai nevienareikšmiškai. Tarp mūsų šalių yra visai neblogi prekybiniai, ekonominiai santykiai, mes esame pagrindinis Lietuvos partneris pagal importą ir eksportą“, – sakė diplomatas.

Tačiau, jo nuomone, trūksta politinio kontakto ir tarpparlamentinių ryšių. „Šiandien mes aptarėme galimybę parlamentinių mainų, įvertindami tai, kad Lietuvos parlamente veikia tarpparlamentinių ryšių grupė su Rusija, kurioje yra 66 Seimo nariai. Kalbėjome apie galimybę bendrauti, nes analogiška grupė kuriasi ir Rusijos Valstybės Dūmoje“, – sakė svečias.

Pasak V. Čchikvadzės, Rusiją domintų bendradarbiavimas ne tik parlamentinių draugystės grupių lygmeniu, bet ir tarp parlamentinių komitetų, pavyzdžiui, Ekonomikos, Kaimo reikalų.

Rusijos ambasadorius teigė su Lietuvos parlamento pirmininku aptaręs problemas, susijusias su Kaliningrado sritimi, tranzitu, greitesnėmis kelionėmis maršrutu Maskva–Kaliningradas, Sankt Peterburgas–Kaliningradas.

„Dabar čia daug formalumų, susijusių su muitinės ir pasienio procedūromis. Mes siūlome šituos klausimus spręsti greitai, operatyviai, taip kaip mes tą darome su Suomija, kaip jūs tą darote su Baltarusija. Mes kalbėjome apie pasienio judėjimą, nes Kaliningrado gyventojai nori keliauti į Lietuvą, bet ribojimas 35 kilometrų zona Kaliningrado gyventojams yra nepatrauklus. Mes siūlome atidaryti visą Kaliningrado srities teritoriją ir tam tikrą apibrėžtą Lietuvos teritoriją, kaip mes esame tą padarę su Lenkija. Mes norime, kad žmonės galėtų važiuoti ne į laukus, nes 30 km tai yra praktiškai laukas, o galėtų lankytis didžiuosiuose miestuose, turistiniuose centruose, galėtų apsipirkti. Beje, Rusija yra pirmojoje vietoje pagal turizmą į Lietuvą“, – žurnalistams sakė V. Čchikvadzė.

Pasak jo, su V. Gedvilu buvo kalbama ir apie šalių kultūrinį bendradarbiavimą. „Mes kalbėjome apie kultūrinį bendradarbiavimą, apie tai, kad tarp Lietuvos ir Rusijos nėra sutarties dėl bendradarbiavimo kultūros, mokslo, sporto ir turizmo srityse“, – sakė Rusijos ambasadorius.

Kalbėdamas apie artėjantį Lietuvos Premjero Algirdo Butkevičiaus vizitą į Sankt Peterburgą, V. Čchikvadzė sakė tikįs, „kad jis atveš gerų žinių iš Rusijos“.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius ketvirtadienį su darbo vizitu vyks į Sankt Peterburgą, kur dalyvaus Baltijos jūros šalių vyriausybių vadovų konferencijoje, primena ELTA.

Balandžio 5-ąją, penktadienį, numatytas dvišalis Ministro Pirmininko susitikimas su Rusijos Premjeru Dmitrijumi Medvedevu. Susitikime ketinama aptarti dvišalius santykius ir bendradarbiavimą.