Lietuvoje

2016.09.23 11:51

E. Gentvilas: nebijau jokių teismų, 2 milijonų eurų neturiu

ELTA2016.09.23 11:51

Politiniu spektakliu Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas pavadino jam adresuotą reikalavimą sumokėti beveik 2 milijonus eurų.

Penktadienį spaudos konferencijoje Seime E. Gentvilas aiškino, kad rugsėjo pradžioje iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto gavo 4 350 puslapių dokumentų ir reikalavimą iki šio penktadienio sumokėti 1,9 mln. eurų. Pagrindinė pretenzijos priežastis – sutarties su krantines uoste stačiusia bendrove „Klaipėdos hidrotechnika“ nutraukimas.

„Socialdemokratų kandidatas į Seimą, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus prieš pat parlamento rinkimus surengė man politinę keršto akciją“, – sakė E. Gentvilas.

Politikas įsitikinęs, kad kerštaujama dėl to, jog vadovaudamas uostui 2009-2012 m. jis dirbo principingai, atleido dalį neskaidriai dirbusių žmonių, neleido grobstyti įmonės pinigų.

„Man vadovaujant uostas neapmokėjo „Klaipėdos hidrotechnikai“ už dalį atliktų darbų. Tačiau tam buvo objektyvios priežastys. Šiai įmonei buvo paskelbtas bankrotas, jos sąskaitos buvo areštuotos ir antstoliai mums draudė mokėti pinigus. „Klaipėdos hidrotechnika“ pačiam uostui buvo skolinga apie 9 mln. litų, kurių dėl bankroto mes būtume neatgavę. Todėl aš, būdamas ūkiškas vadovas, siūliau užskaityti mokėjimus mažinant skolą, bet bendrovė nesutiko“, – kelerių metų senumo istoriją prisiminė E. Gentvilas.

Jis akcentavo, kad Klaipėdos uosto direkcijai nevadovauja jau beveik keturis metus.

„A. Vaitkus tik dabar, tapęs kandidatu į Seimą, staiga sugalvojo, kad aš uostui esą padariau kažką blogo. Tokį elgesį laikau politikavimu ir kerštu“, – sakė E. Gentvilas.

Pasak jo, „Klaipėdos hidrotechnika“ su sunkumais susidūrė, kai 2008 m. uosto iniciatyva buvo sustabdyta su šia įmone 2006 m. pasirašyta sutartis dėl krantinės statybos.

Anot E. Gentvilo, „Klaipėdos hidrotechnikos“ ir uosto direkcijos ginčą nagrinėjęs Aukščiausiasis teismas dar 2015 m. rugpjūtį nustatė, kad uostas sutartį su įmone sustabdė ir nutraukė neteisėtai ir už dalį atliktų darbų būtina atsiskaityti.

„Pinigų sumą, kurią uostas liko skolingas „Klaipėdos hidrotechnikai“, dabartinis vadovas A. Vaitkus traktuoja kaip padarytą žalą, nors teismas jokios žalos nenustatė. Kai atėjau dirbti į uostą, sutartis su „Klaipėdos hidrotechnika“ jau buvo sustabdyta. Įmonė vegetavo ir negalėjo atlikti numatytų darbų. Todėl man, kaip vadovui, nieko neliko kaip sutartį nutraukti“, – teigė E.Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas tikino, kad visada principingai kontroliavo, kaip konkursus laimėję rangovai uoste vykdydavo darbus.  

E. Gentvilas spaudos konferencijoje sakė, kad ketina gintis teisinėmis priemonėmis ir užtikrino, kad 2 milijonų eurų neturi.

„Nebijau jokių teismų. Reikalausiu viešo bylos svarstymo tam, kad visuomenė sužinotų apie uoste vyravusią netvarką. Belieka pasijuokti, kad A. Vaitkus man su pretenzija susijusius dokumentus rinko 41 dieną, o iš manęs neprašo jokio atsakymo – tiesiog prašo per 14 dienų sumokėti 1,9 mln. eurų“, – sakė E. Gentvilas.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23