Lietuvoje

2016.09.23 09:13

Apgailestauja, kad bičių produktai retai pasitelkiami medicinoje

Simonas Bendžius, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.09.23 09:13

Lietuvos apiterapeutai teigia, kad valstybė neįvertina šios srities pasiekimų medicinoje. Apiterapija – tai profilaktikos ir gydymo metodai, kai naudojami bičių gaminami ir surenkami produktai bei bičių nuodai. Apie šių metodų naudą Kaune rengiama dvi dienas truksianti tarptautinė konferencija.

Apiterapeutai sako, kad Lietuvoje į juos žiūrima nerimtai, kadangi Lietuvoje dėl tebevykstančių diskusijų neįteisinta netradicinė medicina. Todėl šalyje nėra ir profesionalaus apiterapeutų rengimo – jie turi mokytis ir tobulintis savarankiškai. 

Lietuvos apiterapeutų asociacijos viceprezidentas, šeimos gydytojas Povilas Rimkus teigia, kad medicininių pasiekimų šioje srityje jau yra – pavyzdžiui, tinkamai vartojami bičių produktai gali malšinti skrandžio susirgimus ar lėtinį hepatitą; lietuviai taip pat sukūrė lašus akies ragenos uždegimui – keratitui – gydyti. 

Panašia praktine patirtimi konferencijoje dalinsis ir užsienio apiterapeutai – pavyzdžiui, marokiečiai kalbės apie bičių nuodus melanomos gydymui, o rumunai pasakos apie medicininių medaus tvarsčių panaudojimą chirurgijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.