Naujienų srautas

Lietuvoje

2016.09.23 10:31

Tik 3 proc. Lietuvos gyventojų – donorai: galėtų būti 20 kartų daugiau

Nacionalinio kraujo centro (NEC) specialistai džiaugiasi, kad daugėja neatlygintinų kraujo donorų, tačiau kartu ir pastebi, jog kraujo nemokamai dovanoja ne visi. Minint 70-ąsias NEC metines, Vilniuje rengiama konferencija, kurioje donorystės patirtimi ir naujovėmis dalinsis Lietuvos ir užsienio mokslininkai.

Statistika rodo, kad Lietuvoje tik 3 procentai gyventojų yra donorai. Nacionalinio kraujo centro skaičiavimais, jų galėtų būti 20 kartų daugiau. 

„Surinkti pakankamą skaičių donorų turėtų būti visų pareiga. Tai yra vietinių žmonių gerumo išraiška. Mes visi turime prisidėti, ir visi, aišku, kas gali, aukoti. Tie, kurie negali, – bent jau reklamuoti ir gerą žodį pasakyti“, – pabrėžia NEC direktorė Joana Bikulčienė.

Pasak J. Bikulčienės, svarbu ne tik pakankamas donorų skaičius, bet ir pritaikyti naujausias technologijas bei tinkamai parengti specialistus. Kasmet visose šalies kraujo donorystės įstaigose sulaukiama apie 100 tūkst. kraujo davimų. 

Anot specialistų, žmonių požiūris į donorystę kinta. Per pastaruosius 3 metus iš visų donorų tų, kurie aukoja neatlygintinai, padaugėjo nuo 25 iki beveik 90 procentų. Siekiama, kad iki 2020-ųjų visi donorai kraujo duotų be atlygio.

Daugiau apie tai žiūrėkite laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas