captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į namus pradėtos nešioti rinkėjų kortelės: ką apie tai reikia žinoti

Artėjant Seimo rinkimams, gyventojams po namus pradėtos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak specialistų, pastaruoju metu suaktyvėjo ir kandidatai, dalijantys agitacinę medžiagą. Tuo metu policija perspėja saugotis sukčių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), kiekvienas rinkėjų korteles nešiojantis asmuo turi pažymėjimą, kuriame nurodytas vardas, pavardė ir apylinkės rinkimų komisijos numeris. Jei namuose tuo metu nieko nėra, pašto dėžutėje žmogui paliekamas nevardinis kvietimas. Be to, pasak VRK atstovės Jūratės Sokolovos, jeigu rinkėjas yra įrašytas į rinkėjų sąrašą, jis gali eiti balsuoti ir neturėdamas kortelės. Ji būtina tik tuo atveju, jei balsuojama iš anksto ne rinkimų apylinkėje.

Rinkėjo kortelės įteikimo esmė – rinkėjų sąrašų tikrinimas: komisijos narys tokiu būdu išsiaiškina, ar yra norinčių balsuoti namuose, ar yra neįtrauktų į rinkėjų sąrašą. 

Suaktyvėjus kandidatų į Seimą agitacijai, VRK taip pat primena, kad rinkėjams negali būti siūlomi pinigai, o mažareikšmių dovanų, tokių kaip rašikliai, sėklos ar arbata, teikimas taip pat laikomas pažeidimu. 

Tuo metu policija, prieš įsileidžiant kandidatą į namus, ragina paprašyti dokumento.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Seimo rinkimai 2016

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...