Lietuvoje

2021.09.08 13:38

Vyriausybė pritarė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimams

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, ELTA2021.09.08 13:38

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė siūlymui pavesti Aplinkos ministerijai formuoti valstybės politiką gyvūnų augintinių gerovės ir apsaugos srityje bei nustatyti kačių, šunų ir šeškų bei kitų gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo tvarką.

Projektu, kuriam pritarė Vyriausybė, numatoma pavesti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai vykdyti kačių, šunų ir šeškų, taip pat pagal poreikį kitų gyvūnų augintinių registravimo ir ženklinimo tvarkos, reikalavimų gyvūnų globėjams, gyvūnų augintinių viešbučiams, gyvūnų globos namams, gyvūnų augintinių veisėjams laikymosi priežiūrą.

Tuo metu savivaldybių administracijoms numatoma pavesti atlikti kačių, šunų ir šeškų registravimo ir ženklinimo reikalavimų laikymosi priežiūrą.

Projektu, kuriam pritarė ministrų kabinetas, siekiama ir įteisinti nuostatą, kad Gyvūnų augintinių registro valdytoja yra Aplinkos ministerija.

„Numatoma, kad priėmus projektą bus nustatytos aiškios susijusių institucijų kompetencijos. Tai leis veiksmingiau užtikrinti gyvūnų augintinių gerovės reikalavimų laikymąsi ir efektyvesnę kontrolę, siekiant pagerinti gyvūnų gerovės situaciją šalyje“, – rašoma projekto pažymoje.

Šiuo metu Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme nustatyta, kad ŽŪM ar jos įgaliotos institucijos pagal kompetenciją formuoja valstybės politiką ūkinių gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje, paveda ją įgyvendinti įgaliotoms institucijoms, organizuoja, koordinuoja ir kontroliuoja, kaip ji įgyvendinama.

Numatoma įstatymo įsigaliojimo data – 2022 m. sausio 1 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt