Lietuvoje

2016.09.22 14:04

J. Olekas: nauja metodinė medžiaga mokytojams padės geriau perteikti pilietinį-patriotinį ugdymą

ELTA 2016.09.22 14:04

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje pristatytas mokytojams skirtas metodinis leidinys „Šalies saugumas ir gynyba“, kuriuo siekiama padėti pedagogams geriau integruoti pilietinį-patriotinį ugdymą į formalaus ir neformalaus švietimo pamokas.

Daugiau kaip 2 500 egzempliorių tiražu išleistas leidinys bus nemokamai platinamas mokyklose, internete bus prieinama ir skaitmeninė knygos versija. Pasak vienos iš leidinio autorių Audronės Petrauskaitės, medžiaga labiausiai orientuota į vyresniųjų klasių istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojus, tačiau čia pateikiama informacija gali būti integruota tiek į kalbų, tiek į fizinio lavinimo pamokas.

Anot Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko, mokytojams įvertinus leidinį lietuvių kalba, bus svarstoma galimybė jį išleisti ir lenkų bei rusų kalbomis, o netrukus – spalį arba lapkritį – bus parengta ir medžiaga apie pilietiškumą mokiniams.

„Turime labai konkrečią kryptį – bendradarbiauti su ŠMM, Lietuvos mokyklomis stiprinant patriotinį ugdymą mokykloje“, – teigė J. Olekas.

Metodinę medžiagą mokytojams išleido Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, ji skirta bendrojo lavinimo mokykloms ir neformaliojo švietimo pedagogams. Daugiau kaip 100 puslapių leidinyje pristatomos nacionalinio saugumo ir gynybos koncepcijos, Lietuvos krašto apsaugos sistema, pateikiami šalies karinių uniformų, karinių laipsnių skiriamieji ženklai. Metodinėje medžiagoje taip pat galima rasti klausimų diskusijoms su mokiniais, papildomos literatūros sąrašų.

Leidinys parengtas atsižvelgiant ir į ekspertų rekomendacijas, taip pat mokytojų pageidavimus, pristatymo metu kalbėjo „Šalies saugumo ir gynybos“ bendraautorė Rolanda Kazlauskaitė-Merkelienė.