Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.22 11:45

Premjeras: sumažėjus gyventojų skaičiui, reikia svarstyti klausimą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo

BNS 2016.09.22 11:45

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad šalyje sumažėjus gyventojų skaičiui, reikia svarstyti klausimą ir dėl jų atstovų – Seimo narių – skaičiaus mažinimo.

„Aš manau, kad sumažėjus Lietuvoj gyventojų skaičiui, tikrai turėtų naujasis Seimas pradėti svarstyti šitą nuostatą“, – ketvirtadienį Žinių radijui į klausimą, kaip vertina Seime šią savaitę pateiktą iniciatyvą, atsakė premjeras.

Į pastebėjimą, kad iniciatyva sulaukė prieštaringų vertinimų tarp politikų, politologų, premjeras atsakė: „Reikia kalbėti, diskutuoti ir rasti sutarimą“.

Parlamentarai  antradienį po pateikimo pritarė „darbiečių“ siūlymui mažinti Seimo narių skaičių nuo dabartinių 141 iki 111. Toliau projektą nagrinės Seimo komitetai.

Konstitucijos pataisų projektą pristatęs Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas „darbietis“ Valentinas Bukauskas teigė, kad būtina pradėti diskusiją šiuo klausimu, o galutinį sprendimą priimtų kitos kadencijos parlamentas. Jis pasiūlymą grindė tuo, kad sumažėjus šalies gyventojų  skaičiui, reikia mažinti ir valdžios aparatą.

V. Bukausko teigimu, 1992 metais priimtoje Konstitucijoje įtvirtinta, kad Seimą sudaro 141 Seimo narys, tuo metu Lietuvoje gyveno 3,706 mln. gyventojų. Šiuo metu šalyje yra 2,862 mln. gyventojų. Gyventojų skaičiui sumažėjus beveik 23 proc., panašiu procentu raginama mažinti ir Seimo narių skaičių.

Jeigu minėta Konstitucijos pataisa būtų priimta, ji pradėtų galioti 2020 metais.

Kad Konstitucijos pataisa Seime būtų priimtą, už ją du kartus turi balsuoti ne mažiau kaip 94 Seimo nariai. Tarp balsavimų privalu padaryti mažiausiai trijų mėnesių pertrauką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi