Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.21 18:57

Siekia, kad kelyje nežūtų nė vienas žmogus

Lietuvos kelių policija skaičiuoja, kad iki rugsėjo keliuose žuvo 115 ir sužeista apie 2,5 tūkst. žmonių. Kas penktą eismo įvykį lėmė nesaugus ar viršytas greitis. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės per 8 mėnesius keliuose įvyko beveik 150 eismo įvykių, sužeisti 186 žmonės, kas devintame eismo įvykyje – žuvo žmogus.

Europos kelių policijos tinklas TISPOL užsibrėžė ambicingą tikslą – pasiekti kad Europos keliuose nežūtų nė vienas eismo dalyvis. Rugsėjo 21-oji paskelbta diena be žuvusiųjų.

„2015 m. Europos keliuose žuvo 26 tūkst. žmonių. Deja, šis skaičius mažinamas pakankamai lėtai: apie 1 proc. sumažėjo avaringumas keliuose, Lietuvoje žuvusiųjų skaičius sumažėjo 19 proc. Jei palygintume su praėjusiais metais, deja, vizijos dar nepasiekėme“, – pasakoja Kelių policijos tarnybos vyresnioji specialistė Marija Kazanovič.

Trečiadienį didžiausio dėmesio sulaukė kelias „Via Baltika“, kuris yra vienas avaringiausių šalyje, kur Lietuvos pareigūnai patruliavo kartu su tarnybos kaimynais lenkais ir latviais.

„Ši akcija vyksta ir kituose miestuose, apskrityse. Aktyviai dalyvauja kitos šalies apskritys – Kauno, Telšių, Marijampolės, Utenos, Alytaus. Visos policijos pajėgos susijungusios bendram tikslui siekti, kad bent jau šiandien šalies keliuose nebūtų žuvusiųjų ir nebūtų sužeistųjų“, – pabrėžia M. Kazanovič.

Europos keliuose kasdien žūsta 70 žmonių. Kiekvieną dieną eismo įvykiuose sunkiai sužalojama 370. Europos kelių policijos tinklas TISPOL kviečia kiekvieną eismo dalyvį pasirašyti Saugaus eismo pasižadėjimą, kurio tikslas kasdien dalyvaujant eisme savo ramiu ir atsargiu elgesiu daryti gerą įtaką ir rodyti pavyzdį kitiems eismo dalyviams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi