Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.21 19:41

Dar keturi kandidatai prarado teisinį imunitetą

BNS 2016.09.21 19:41

Keturi kandidatai į Seimo narius neteko teisinio imuniteto – Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį patenkino prašymus panaikinti jų neliečiamybę.

Panevėžio apygardos prokuratūros prašymu imuniteto neteko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių kandidatų sąraše kandidatuojantis buvęs Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius. Jis yra kaltinamasis baudžiamojoje byloje, susijusioje su pasirengimu Lietuvoje vykusiam Europos vyrų krepšinio čempionatui 2011 metais. Šiuo metu byla nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.

VRK posėdyje dalyvavęs V. Satkevičius prašė imunitetą panaikinti nuo spalio 10-osios.

„Manau, kad politinė byla. (...) Manau, kad būtų teisinga, jog prie sprendimo, kurį priimsite, būtų parašyta – nuo spalio 10 dienos, – sakė kandidatas. – (...) Tada nebeturės įtakos rinkimų kampanijai. Taip ir daroma, kad būtų žlugdoma mano rinkimų kampanija.“

Kandidatės neliečiamybės neteko ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąraše kandidatuojanti Visagino merė Dalia Štraupaitė. Ji yra įtariamoji korupcijos byloje.

VRK posėdyje dalyvavusi prokurorė Aurelija Gališanskytė teigė, kad rinkimų kampanijos metu gali tekti D.Štraupaitei įteikti kaltinamąjį aktą.

VRK taip pat patenkino Panevėžio prokuratūros prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Lietuvos liaudies partijos kandidatą Dangirdą Mikšį. Jis figūruoja ikiteisminiame tyrime dėl svetimo turto iššvaistymo.

Kandidatas VRK teigė nesutinkąs, kad būtų leidžiama vykdyti baudžiamąjį jo persekiojimą. Pasak D.Miškio, tai būtų kliūtis jam vykdyti rinkimų kampaniją, pakenktų jo reputacijai.

„Tai mane veikia psichologiškai, aš sunkiai galiu su rinkėjais bendrauti. (...) Manau, tai yra politinio pobūdžio akcija. Be pagrindo pradėtas tyrimas“, – kalbėjo kandidatas.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismo prašymu panaikintas savarankiškai Vilniuje išsikėlusio Jurijaus Subotino imunitetas. Šis kandidatas teisiamas byloje dėl neapykantos kurstymo. Teismo teigimu, J.Subotinas vengia dalyvauti bylos posėdžiuose, teisėjų kolegija yra priėmusi sprendimą dėl priverstinio jo atvesdinimo.

„Man jokios neliečiamybės nereikia, aš nesislapstau“, – teigė jis VRK.

Anksčiau Rinkimų komisija yra panaikinusi korupcijos byloje įtariamo „darbiečių“ kandidato Vytauto Gapšio imunitetą,

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad oficialiai paskelbus kandidatus iki pirmojo naujai išrinkto Seimo posėdžio be Vyriausiosios rinkimų komisijos sutikimo jie negali būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn, suimami, negali būti kitaip varžoma jų laisvė.

Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi