Lietuvoje

2016.09.21 17:27

Psichologė: dėmesį reikia kreipti ne į vaiko pažymius

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.09.21 17:27

Ką daryti, jei matai, kad tavo vaikas – toli gražu ne klasės pirmūnas? Ar jau laidoti viltis, kad jį gyvenime lydės sėkmė? Psichologai akcentuoja, kad reiktų labiau dėmesį kreipti ne į vaiko pažymius, o į jo pastangas, nuoširdų norą mokytis.

M. Romerio universiteto Psichologijos instituto lektorė Renata Garckija teigia, kad priežasčių prastesniems vaiko rezultatams mokykloje yra daug ir iš karto nusivilti, kad iš vaiko nieko gero nebus, tikrai neverta.

„Ne visi turi genijaus sugebėjimų, ne visi gali mokytis aukščiausias balais. <...> Gali būti taip, kad emociniai išgyvenimai, dideli gyvenimo pokyčiai lemia, kaip seksis įveikti tam tikras užduotis, ir mokyklinės užduotys – ne išimtis. Kitas dalykas – galbūt mokykloje yra kažkokių problemų. Taip pat gali būti, kad vaikas sirgo, yra kažkokių spragų“, – svarsto specialistė.

Ji pabrėžia, kad tai, jog vaikas negauna dešimtukų ir devintukų, toli gražu nėra jokia prognozė ar indikatorius, kad gyvenime jis nieko nepasieks.

„Jeigu koncentruojamės į pažymius, tai nėra labai geras dalykas. Vis dėlto aš siūlyčiau, kad tėvai ir mokytojai daugiau žiūrėtų, kiek vaikas deda pastangų. Ar iš tikrųjų atlieka namų darbus, ar iš tikrųjų nuoširdžiai, o ne pusiau feisbuke, pusiau su draugais ar dar kažkur“, – sako R. Garckija.

Plačiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt