Lietuvoje

2016.09.21 15:35

Tirdami šauktinio mirtį prokurorai aiškinasi, ar jį tinkamai prižiūrėjo medikai

BNS 2016.09.21 15:35

Tirdami šių metų gegužę mirusio kario šauktinio mirtį prokurorai aiškinasi, ar tinkamai savo pareigas atliko jį prižiūrėję medikai, trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

„Tiriama ir galimai netinkamų medikų tarnybinių pareigų atlikimo aplinkybė, todėl buvo nuspręsta skirti deontologinį ekspertinį tyrimą“, - rašoma pranešime.

Šis diagnozės nustatymo, gydymo taktikos įvertinimo tyrimas paskirtas siekiant nustatyti gydytojų, dalyvavusių mirusio šauktinio Martyno Jurkaus priėmimo ir gydymo procesuose galbūt padarytus pažeidimus, kurie galėjo turėti įtakos kario mirčiai.

Deontologinio ekspertinio tyrimo atsakymo tikimasi šių metų gruodžio pradžioje.

Prokuratūra teigia, kad ikiteisminiame tyrime dėl šauktinio mirties yra apklausti 25 liudytojo statusą turintys asmenys. Bendraujama ir renkama informacija ir iš kitų, byloje liudytojo statuso neturinčių asmenų, nes šie nenurodė bylai reikšmingų aplinkybių. Kai kurie asmenys yra apklausti papildomai.

Prokurorai paneigė „Lietuvos ryte“ pasirodžiusią informaciją, kad šauktinis gegužę mirė nuo jersiniozės, kuria dažniausiai užsikrečiama per gyvūnų išmatomis užterštą maistą ar vandenį. Pirminiais duomenimis, karys mirė nuo ūmaus kito infekcinio susirgimo.