captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK: buvęs finansų ministro patarėjas G. Bagotyrius nesupainiojo interesų

Buvęs Finansų ministerijos vyriausiasis patarėjas Gintautas Bagotyrius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, trečiadienį nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Į komisijos akiratį G. Bagotyrius pateko po to, kai galimai nepaisė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ribojimo vienerius metus įsidarbinti tiesiogiai kontroliuotos įmonės vadovu ar jo pavaduotoju nustojus eiti pareigas.

VTEK gautame pranešime teigta, kad G. Bagotyrius iki šių metų balandžio pabaigos asmeniškai ir tiesiogiai dalyvavo Finansų ministerijai pavaldžios įmonės VĮ „Lietuvos prabavimo rūmai“ valdyme, o nuo šių metų liepos pradžios, laimėjęs konkursą, eina minėtos įmonės direktoriaus pareigas.

VTEK tyrimo medžiaga rodo, kad G. Bagotyriui per paskutinius jo darbo Finansų ministerijoje metus nebuvo pavesta vykdyti tiesioginę VĮ „Lietuvos prabavimo rūmai“ veiklos priežiūrą ar kontrolę (kuruoti minėtą įmonę pavesta finansų viceministrui Romualdui Gėgžnui). Taip pat, kaip konstatavo etikos sargai, G. Bagotyriaus veikla Finansų ministerijoje nebuvo susijusi su Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme minimu draudimu svarstyti ar priimti palankius įmonei (nagrinėjamu atveju – VĮ „Lietuvos prabavimo rūmai“) sprendimus, konkurso ar kitokiu būdu teikti valstybės užsakymus ar finansinę paramą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...