Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.21 14:52

Vyriausybė trečiadienį J. Miliaus atleidimo nesvarstys

BNS 2016.09.21 14:52

Ministrų kabinetas trečiadienį nesvarstys klausimo dėl teisėsaugos akiratin patekusio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimo.

„Į trečiadienio posėdžio darbotvarkę klausimas netraukiamas“, – žurnalistams vyriausybėje sakė ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus atstovas spaudai Mindaugas Janulionis.

„Nesvarstė, nes reikia laiko ministrams susipažinti su nutarimu. Kaip ten buvo su Vijūnėlės dvaru? Buvo skubiai priimtas nutarimas nesusipažinus. Praktika, kuri yra dabar taikoma – kad ministrai turi turėti laiko susipažinti su nutarimais“, – po posėdžio aiškino M. Janulionis.

Vyriausybės posėdžio išvakarėse „Tvarkos ir teisingumo“ ir Darbo partijos vadovai pareiškė, jog jų partijos ministrai neketina balsuoti už J.Miliaus atleidimą.

„Darbiečių“ pirmininkas Valentinas Mazuronis teigė, kad šios partijos ministrai balsavime nedalyvaus, o „tvarkiečiai“ žadėjo balsuoti prieš.

Premjero atstovas antradienio vakarą sakė, jog socialdemokratai buvo vieningi ir turėjo balsuoti už J. Miliaus atleidimą.

Visgi į vyriausybės posėdį atvykę socialdemokratų ministrai sakė nežinantys, kaip balsuotų.

„Spręsiu posėdžio metu, kai bus pateiktas atitinkamas nutarimas“, – žurnalistams sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Tą patį BNS teigė ir ūkio ministras Evaldas Gustas.

Vyriausybė praėjusią savaitę pasitarime nepritarė J. Miliaus veiklos ataskaitai. Vyriausybės įstatymas numato, kad nepritarimas veiklos ataskaitai gali būti pagrindas įstaigos vadovą atleisti iš pareigų.

Nutarimą dėl J. Miliaus atleidimo vyriausybė yra pavedusi parengti žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei. Nors ministrė anksčiau išsakė norą nusišalinti nuo J. Miliaus vertinimo, premjeras šio nusišalinimo netenkino.

Atvykusi į vyriausybės posėdį V. Baltraitienė pareiškė, kad nebalsuos dėl J. Miliaus atleidimo.

„Aš elgsiuos taip, kaip reikalauja teisės aktai ir iš tikrųjų nenusižengsiu teisės aktams. Tai reiškia, kad jeigu nematau teisinio pagrindo atleisti, tai aš už tokį sprendimą nebalsuosiu, o jo kol kas nematau“, – sakė ministrė.

Darbo partija ir „tvarkiečiai“ kartu į vyriausybę turi delegavusi 7 narius iš 15. Socialdemokratai su premjeru turi 8 balsus Ministrų kabinete. Tačiau iš aštuonių socdemų atstovų trys gali neatvykti į vyriausybės posėdį trečiadienį.

Premjero atstovas spaudai sakė, kad susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela gali nedalyvauti posėdyje dėl ligų, o užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bus komandiruotėje.

Pavaduojantys ministrus asmenys balsuoti vyriausybės posėdyje jų vardu negali. Net jeigu Ministrų kabineto nariams pavyktų surinkti balsavimui reikalingą aštuonių ministrų kvorumą, sprendimai vyriausybėje priimami ne posėdyje dalyvaujančiųjų paprasta dauguma, o visų ministrų dauguma. Tai reiškia, kad bet kokiu atveju vyriausybės posėdyje norint priimti teigiamą sprendimą, už jį turi balsuoti aštuoni nariai.

„Tvarka ir teisingumas“ ir Darbo partija turi delegavusios po vieną nepartinį ministrą. „Tvarkiečių“ deleguotas vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas BNS sakė, kad sprendimą, ar dalyvauti balsavime ir kaip balsuoti, savarankiškai priims trečiadienį, pamatęs vyriausybės nutarimo projektą.

„Aš noriu pasižiūrėti kaip teisininkas, koks būtų J. Miliaus atleidimo teisinis pagrindas, išdėstytas vyriausybės nutarimo projekte“, – teigė T. Žilinskas.

BNS kol kas nepavyko gauti „darbiečių“ deleguoto energetikos ministro Roko Masiulio komentaro.

Vyriausybės pasitarime praėjusią savaitę svarstant J. Miliaus veiklos ataskaitos klausimą Žemės ūkio ministerijai buvo suformuluotas protokolinis sprendimas iki šio trečiadienio parengti vyriausybės nutarimo projektą dėl J. Miliaus atleidimo. Pasak ministro pirmininko, vertinant J. Miliaus ataskaitą atsižvelgta į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymą, kurioje pateikta informacija apie tarnybos vadovo veiklą. A. Butkevičiaus teigimu, Ministrų kabinetas taip pat vertino J. Miliaus kompetenciją ir „kai kuriuos etinius dalykus“.

Klausimas dėl galimybės J. Miliui toliau eiti pareigas iškilo, teisėsaugai pareiškus jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

Prokurorai įtaria, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

J. Milius kartu su žemės ūkio ministre pastaruoju metu prieštaringų vertinimų sulaukė ir dėl dalyvavimo vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais. Galimą pareigūnų interesų konfliktą aiškinasi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Pats J. Milius įtarimus yra vadinęs juokingais ir atsistatydinti atsisako, nors tai jį padaryti ragino aukščiausi šalies vadovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi