Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.21 15:01

Konstitucijos egzamine šiemet dalyvaus ir neregiai

ELTA 2016.09.21 15:01

Šiemet vyksiančiame 10-ame Konstitucijos egzamine pirmą kartą dalyvaus ir neregiai.

„Pirmą kartą galės dalyvauti šiame egzamine mūsų piliečiai su regos negalia. Toks yra susitarimas su Lietuvos aklųjų biblioteka“, – žurnalistams trečiadienį sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Neregiai galės laikyti patį egzaminą, tačiau su kitais dalyviais dėl geriausio rezultato nesivaržys.

Konstitucijos egzamino pirmasis etapas šiemet prasidės rugsėjo 27 dieną.

„Tai labai prasminga tradicija, – sakė J.Bernatonis. – Konstitucijos egzaminas padeda žmonėms įsigilinti į mūsų pagrindinio įstatymo plonybes bei žinant konstitucines teises geriau jas ginti“.

Šiemet egzaminas išskirtinis dar ir tuo, kad iki jo piliečiams Teisingumo ministerija organizuoja įvairias susipažinimo su Konstitucija akcijas.

Prieš kelias dienas ministerija organizavo orientacinį miesto žaidimą „Atrask teisingumo kelius“. Be to, antradienį Teisingumo ministerijoje buvo surengta atvira paskaita, ją vedė buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius.

Antras Konstitucijos egzamino etapas vyks spalio 11 dieną. Konkurso nugalėtojai bus apdovanojami spalio 26 dieną.

Egzamino dalyviai dėl nugalėtojų vardo varžysis atsirose grupėse, pilnametystės sulaukusių piliečių, teisę studijuojančių ir teisinį išsilavinimą turinčių asmenų, laisvės atėmimo vietose esančių žmonių ir moksleivių. Pastarieji bus suskirstyti į keturias grupes pagal amžių.

Pirmajame etape dalyviams bus pateikti 30 uždarų klausimų. Į antrąjį Konstitucijos egzamino etapą pateks teisingai atsakiusieji į 25 klausimus ir daugiau. Šiame etape dalyvių lauks 19 uždarų ir vienas atviras klausimas.

„Ne tik stengiamės, kad tie, kurie laiko egzaminą, mechaniškai panaudotų Konstitucijos žinias, bet mes atkreipėme dėmesį, kad dalyviai vadovautųsi pagrindinėmis konstitucinėmis vertybėmis, aišku, Konstitucinio Teismo jurisprudencija ne paskutinėje vietoje“, – sakė užduotis rengusio Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės instituto direktoriaus pavaduotoja Milda Vainiutė.

Pernai Konstitucijos egzaminą laikė daugiau nei 13 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi