Lietuvoje

2016.09.21 10:25

L. Graužinienė: neaišku, kodėl buvo nepritarta J. Miliaus ataskaitai

BNS 2016.09.21 10:25

Seimo pirmininkė sako nežinanti, kodėl vyriausybė nepritarė teisėsaugos akiratin patekusio Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus veiklos ataskaitai ir trečiadienį ketina balsuoti dėl jo atleidimo. Todėl „darbietė“ Loreta Graužinienė teigia negalinti pasakyti, ar J. Milius turi būti atleistas iš pareigų.

„Man pritrūko, kad visuomenei būtų aiškiau paaiškinta, dėl kokių priežasčių buvo nepritarta ataskaitai, kokie esminiai punktai netenkino vyriausybės. Šios informacijos pritrūko viešoje erdvėje, ir gyventojams nepasidarė aiškiau, už ką priims vyriausybė sprendimą Milių atleisti“, – interviu Žinių radijui sakė L. Graužinienė.

J. Milių palaiko ir žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltraitienė, kartu raginanti pareigūną atsistatydinti.

Seimo vadovė nepasakė savo nuomonės, ar J. Milius turėtų būti atleistas.

„Kiek buvo informacijos, kiekvienam ministrui arba jį pavadavusiam viceministrui buvo pateikta STT slapta medžiaga. Aš neturiu tos informacijos, kurią vyriausybės nariams pateikė STT, todėl negaliu atsakyti, kodėl jie priėmė tokį sprendimą. Jeigu jie priėmė sprendimą, susipažinę su informacija, tai galbūt tam buvo pagrindo“, – teigė L. Graužinienė.

Vyriausybė praėjusią savaitę nepritarė J. Miliaus veiklos ataskaitai, ir pagal vyriausybės įstatymą tai gali būti pagrindas jį atleisti. V. Baltraitienė trečiadienį įpareigota vyriausybei pateikti nutarimo projektą dėl J. Miliaus atleidimo, – antradienį vakare ji tikino nežinanti, ar nutarimo projektas jau yra parengtas, be to, pasak jos, Ministrų kabinetas nevertino J. Miliaus ataskaitos.

Darbo partijos ir „Tvarkos ir teisingumo“ deleguotiems ministrams trečiadienį ketinant nepalaikyti sprendimo atleisti J. Milių, vyriausybei tikriausiai nepavyks priimti sprendimo dėl jo atleidimo.

Klausimas dėl galimybės J.Miliui toliau eiti pareigas iškilo, teisėsaugai pareiškus jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Prokurorai įtaria, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

J. Milius kartu su žemės ūkio ministre pastaruoju metu prieštaringų vertinimų sulaukė ir dėl dalyvavimo vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais. Galimą pareigūnų interesų konfliktą aiškinasi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Pats J. Milius įtarimus yra vadinęs juokingais ir atsistatydinti atsisako, nors tai jį padaryti ragino aukščiausi šalies vadovai.