Lietuvoje

2016.09.21 15:00

Nesutaria, ar leisti medžioklėje naudoti naktinius taikiklius

Janina Mateikienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.09.21 15:00

Seime liko vienas balsavimas, kad būtų leista medžioklėje naudoti naktinius taikiklius. Siekis juos naudoti grindžiamas kova su afrikiniu kiaulių maru. Prieš pataisas pasisakantys politikai teigia, kad naktiniai taikikliai nesuderinami su medžioklės etika.

Šis visuomenėje prieštaringai vertinamas įstatymas Seime  buvo svarstomas ir anksčiau, tačiau buvo atmestas. Dabar baigiantis kadencijai, vėl bandoma panaikinti draudimą naudoti naktinius taikiklius civilinėje apyvartoje ir leisti juos naktinėje medžioklėje. 

Projekto iniciatoriai šių pataisų reikalingumą grindžia afrikinio kiaulių maro plitimu ir ūkininkų skundais dėl didėjančios šernų daromos žalos žemės ūkiui. Bronius Bradauskas sako, kad su naktinio matymo taikikliais medžiotojai geriau matytų, taikliau nušautų, žvėris nesikankintų ir apskritai su kiaulių maru geriau kovotų. 

Lino Balsio teigimu kiaulių maras neturi jokio ryšio su naktiniais taikikliais jis pataria medžioklėje atsisakyti stikliuko – tada ir akis bus taiklesnė. Pataisai nepritaria ir nacionalinio saugumo komitetas. Seimas balsuodamas  nuspręs – leisti ar ne naktinio matymo taikiklius medžioklėje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.