Lietuvoje

2021.09.07 08:36

Viceministras apie žiniasklaidos kreipimąsi dėl darbo pasienyje: bet koks blaškymasis – nereikalingas

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.09.07 08:36

Grupė Lietuvos žiniasklaidos priemonių pirmadienį išplatino kreipimąsi į šalies valdžios institucijas dėl leidimo dirbti Lietuvos ir Baltarusijos pasienio teritorijoje, siekiant objektyviai nušviesti padėtį šiemet išaugusios migracijos akivaizdoje. Vidaus reikalų viceministras teigia, kad tai galėtų bereikalingai blaškyti pasieniečius ir atitraukti juos nuo tiesioginių pareigų.

Antradienį kalbėdamas LRT RADIJUJE viceministras Vitalijus Dmitrijevas akcentavo, kad situacija pasienyje sudėtinga ne tik dėl migrantų judėjimo, tačiau ir dėl Baltarusijos tarnybų aktyvumo – kitoje sienos pusėje pastebimi ne tik kaimyninės šalies pasieniečiai, tačiau ir, pavyzdžiui, kariškiai. Kiek anksčiau atsisakymą suteikti teisę žiniasklaidai dirbti pasienyje ministerija motyvavo žurnalistų saugumu bei tuo, jog neigiama informacija galėtų būti panaudota priešiškai propagandai.

„Situacija tikrai yra įtempta, prašome supratimo, kad mūsų pasieniečiai galėtų dirbti, jiems neturėtų būti kito, papildomo dėmesio, jie savo dėmesį turi skirti savo funkcijoms atlikti. Bet koks blaškymasis, mūsų nuomone, ne visai reikalingas ir ne visai vietoje“, – antradienį laidai „Ryto garsai“ sakė V. Dmitrijevas.

Pirmadienio pavakarę kilus neramumas Rūdninkų stovykloje, žiniasklaidos atstovai laisvai negalėjo patekti ir arčiau šios teritorijos. Viceministro aiškinimu, neteisėtai sieną kirtę migrantai piktnaudžiauja žiniasklaidos dėmesiu.

„Mes suprantame objektyvios informacijos reikšmę mūsų visuomenei ir stengiamės jos kiek įmanoma daugiau teikti ir gana atvirai. Norime paaiškinti, kad yra tam tikrų įtampų, pavyzdžiui, kalbant apie Rūdninkus ar kitą stovyklą, žmonės tikrai nevengia dėmesio ir jam esant jų atžvilgiu, savo nepasitenkinimą jie pradeda dar labiau demonstruoti. Yra įvairių situacijų, tarkime, kai po to prireikia ir medikų, kilus neramumams dėl bet kokio apsilankymo stovyklose. (...) Mūsų nuomone, patekimas į stovyklavietę kažkiek turi būti kontroliuojamas – ne taip, kad vykti bet kada, bet kuriuo metu. Po to turime nemažai išteklių skirti tam, kad vieną ar kitą neramumą ten numalštinti“, – kalbėjo viceministras V. Dmitrijevas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
COVID-19 testavimo punktas
COVID-19 TRUMPAI