Lietuvoje

2016.09.20 09:04

Užsienio reikalų ministerija susirūpinusi dėl pažeidimų Rusijos Dūmos rinkimuose

ELTA 2016.09.20 09:04

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM)) pabrėžia savo stiprų susirūpinimą dėl pažeidimų, fiksuotų rengiantis rinkimams į Rusijos Federacijos Valstybės Dūmą ir jų metu, ir ragina Rusijos Federacijos centrinę rinkimų komisiją kiek galima greičiau juos išnagrinėti bei imtis kitų su tuo susijusių veiksmų.

URM dar kartą principingai pabrėžė, kad rinkimų į Rusijos Federacijos Valstybės Dūmą organizavimą 2014 m. pavasarį okupuotame ir nelegaliai aneksuotame Kryme laiko neteisėtu ir šių rezultatų nepripažins, teigiama pranešime spaudai.

URM griežtai pasmerkė šį ir kitus Rusijos Federacijos vykdomus Ukrainos teritorinio vientisumo ir suvereniteto pažeidimus, už ką Europos Sąjunga ir jos tarptautiniai partneriai yra įvedę atitinkamas ribojamąsias priemones Rusijai ir individualiems asmenims.

Pažeidimus Rusijos Dūmos rinkimuose sukritikavo ir tarptautiniai stebėtojai. Nors yra teigiamų pokyčių, pavyzdžiui, dėl rinkimų skaidrumo, bet demokratijos principų dažnai nebuvo laikomasi, pirmadienį Maskvoje pareiškė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos vadovas Janas Petersenas, kurį cituoja agentūra dpa.

Buvus pažeidimų parlamento rinkimuose pripažino ir Rusijos rinkimų komisija.

Nepaisant rimtos šalį ištikusios ekonominės krizės ir mažo rinkėjų aktyvumo, pirmą kartą trijų ketvirtadalių balsų daugumą parlamente iškovojo Kremliaus partija „Vieningoji Rusija" su premjeru Dmitrijum Medvedevu priešakyje. Tokios opozicinės partijos, kaip „Jabloko“ ir „Parnas“, neįveikė penkių procentų barjero. Per Dūmos rinkimus 2011-aisiais opozicija kaltino žinybas dideliu sukčiavimu.