Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.20 09:35

Generalinis prokuroras pakviestas į Seimą aiškintis dėl kariuomenės pirkimų

Seimo Socialdemokratų partijos frakcija kviečia generalinį prokurorą Evaldą Pašilį plenariniame posėdyje atsakyti į klausimus dėl kariuomenės pirkimų. Parlamentarai taip pat teiraujasi dėl prokuroro pavaduotojų parinkimo, banko „Snoras“ buvusių vadovų bei buvusios Seimo narės Neringos Venckienės ekstradicijos.

Į plenarinį posėdį E. Pašilis pakviestas po to, kai jis atsisakė atvykti susitikti su socialdemokratų frakcija ir paaiškinti, kodėl prokurorai buvo nutraukę kariuomenės viešųjų pirkimų tyrimą. Tada generalinis prokuroras paaiškino, kad nemato galimybės dalyvauti frakcijos posėdyje, nes negali atsakyti į klausimus, susijusius su ikiteisminiu tyrimu.Pakartotinį kvietimą socialdemokratai prokurorui pateikė vadovaudamiesi Seimo statutu ir dabar pareigūno dalyvavimas yra privalomas.

Paaiškėjus, kad kariuomenė aštuonis kartus brangiau pirko virtuvės reikmenis, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas aiškinasi, kad jis pats dėl kainų pagrįstumo kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, bet tyrimas buvo nutrauktas. Dabar teismo sprendimu prokuratūra atnaujino tyrimą dėl galimo sukčiavimo kariuomenės viešuosiuose pirkimuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi