Lietuvoje

2016.09.20 09:35

Generalinis prokuroras pakviestas į Seimą aiškintis dėl kariuomenės pirkimų

Janina Mateikienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.09.20 09:35

Seimo Socialdemokratų partijos frakcija kviečia generalinį prokurorą Evaldą Pašilį plenariniame posėdyje atsakyti į klausimus dėl kariuomenės pirkimų. Parlamentarai taip pat teiraujasi dėl prokuroro pavaduotojų parinkimo, banko „Snoras“ buvusių vadovų bei buvusios Seimo narės Neringos Venckienės ekstradicijos.

Į plenarinį posėdį E. Pašilis pakviestas po to, kai jis atsisakė atvykti susitikti su socialdemokratų frakcija ir paaiškinti, kodėl prokurorai buvo nutraukę kariuomenės viešųjų pirkimų tyrimą. Tada generalinis prokuroras paaiškino, kad nemato galimybės dalyvauti frakcijos posėdyje, nes negali atsakyti į klausimus, susijusius su ikiteisminiu tyrimu.Pakartotinį kvietimą socialdemokratai prokurorui pateikė vadovaudamiesi Seimo statutu ir dabar pareigūno dalyvavimas yra privalomas.

Paaiškėjus, kad kariuomenė aštuonis kartus brangiau pirko virtuvės reikmenis, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas aiškinasi, kad jis pats dėl kainų pagrįstumo kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, bet tyrimas buvo nutrauktas. Dabar teismo sprendimu prokuratūra atnaujino tyrimą dėl galimo sukčiavimo kariuomenės viešuosiuose pirkimuose.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05