Lietuvoje

2016.09.20 07:53

Seimas spręs, ar uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose

ELTA2016.09.20 07:53

Antradienį Seimas ketina apsispręsti, ar uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose ir teritorijose arčiau negu 10 metrų spinduliu apie daugiabučius gyvenamuosius namus.

Parlamentarai ketina priimti tai siūlančias konservatoriaus Antano Matulo inicijuotas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas. 

Praėjusią savaitę Seimas po svarstymo pritarė šioms įstatymo pataisoms, už tai balsavo 38 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 21. 

Šiuo metu draudžiama rūkyti bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru. 

Įstatymo iniciatoriai savo siūlymą aiškina tuo, kad dėl rūkalių elgesio nuo pasyvaus rūkymo kenčia jų kaimynai. Jie mini, kad pasaulyje nuo rūkymo kasmet miršta apie 6 mln. žmonių. 

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė mano, kad įstatymo pataisos dėl draudimo rūkyti daugiabučių balkonuose bus sunkiai įgyvendinamos ir neveiks.

„Manau, labai sunkiai bus realizuojama. Idėja graži, noras padėti yra gražus, tikrai suprantu, ypač nerūkančius, kurie turi kęsti kitų kaimynų skleidžiamą kvapą. Bet mes įstatymais tikrai nesureglamentuosime. Mano nuomone, tai visuomenės švietimo, auklėjimo klausimai. Tas klausimas turi būti sprendžiamas per švietimo programas, per visuomeninių organizacijų įsitraukimą į mūsų bendruomenių švietimą, nepakantumo atmosferos sudarymą tokiems pažeidimams. Mes negalime pastatyti prie kiekvieno balkono po policijos pareigūną, kurie sektų, ar žmogus išėjo parūkyti, ar ne“, – praėjusį ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė L. Graužinienė. 

Tai jau ne pirmas bandymas uždrausti rūkyti balkonuose. 2014 metais tokiam siūlymui nepritarė vyriausybė, pažymėdama, kad draudimo rūkyti balkonuose ar pro langus būtų praktiškai neįmanoma įgyvendinti ne tik dėl komplikacijų užfiksuojant pažeidėją, bet ir dėl jo tapatybės nustatymo – rūkymas neleistinose vietose priskiriamas prie administracinių teisės pažeidimų, o tiriant tokio pobūdžio veikas į privačias patalpas patekti negali nei policijos pareigūnai, nei savivaldybių darbuotojai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.