Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvoje lankysis Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto delegacija

ELTA2015.09.08 13:45

Artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai, trečiadienį į Lietuvą atvyksta Europos Parlamento (EP) Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto (FEMM) narių delegacija, vadovaujama šio komiteto pirmininko Mikaelio Gustaffsono.

Artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai, trečiadienį į Lietuvą atvyksta Europos Parlamento (EP) Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto (FEMM) narių delegacija, vadovaujama šio komiteto pirmininko Mikaelio Gustaffsono.

EP nariai domėsis žmogaus teisių padėtimi Lietuvoje, socialinės apsaugos klausimais, Lietuvos pasirengimu pirmininkauti ES Tarybai. FEMM yra pirmasis EP komitetas, kuris pagal EP biuro patvirtintą 2013 m. komitetų vizitų planą atvyksta į Lietuvą.

Trečiadienį EP komiteto delegacija lankysis Europos lyčių lygybės institute, balandžio 4 d. susitiks su Prezidente Dalia Grybauskaite, socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene, moterų ir vyrų lygių galimybių kontroliere Aušrine Burneikiene ir kt.

Balandžio 4 d. EP komiteto delegacija Seimo Konstitucijos salėje susitiks su Seimo Pirmininko pavaduotoju, Europos reikalų komiteto pirmininku Gediminu Kirkilu, Socialinės apsaugos ir darbo komiteto pirmininke Kristina Miškiniene, Žmogaus teisių komiteto pirmininku Leonardu Talmontu ir šių komitetų nariais. Seimo komitetų atstovai pristatys komitetų kuruojamų sričių aktualijas, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens renginius.

Svečiams bus rengiami darbo pietūs Seimo narės Aušrinės Marijos Pavilionienės vardu. Juose dalyvaus EP komiteto atstovai ir Seimo Moterų parlamentinės grupės narės: A. M. Pavilionienė (grupės pirmininkė), Dalia Kuodytė, Milda Petrauskienė ir Ona Valiukevičiūtė (grupės pirmininkės pavaduotoja).

EP FEMM turi 35 narius ir 30 pavaduojančių narių. Komitetas yra atsakingas už moterų teisių Europos Sąjungoje apibrėžimą, skatinimą ir apsaugą bei susijusias Bendrijos priemones; moterų teisių skatinimą trečiosiose šalyse; lygių galimybių politiką, įskaitant vyrų ir moterų lygybę dėl galimybių darbo rinkoje ir požiūrio darbe; visų formų diskriminacijos dėl žmogaus lyties panaikinimą; lygių galimybių principo įgyvendinimą ir plėtotę visuose politikos sektoriuose; tarptautinių su moterų teisėmis susijusių susitarimų ir konvencijų nuolatinę peržiūrą ir įgyvendinimą; informacijos apie moteris politiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.