Lietuvoje

2013.04.03 10:39

Trečiadienį Lietuvoje lankysis Turkijos prezidentas

ELTA2013.04.03 10:39

Trečiadienį Lietuvoje viešės Turkijos Prezidentas Abdullah Gulas.

Trečiadienį Lietuvoje viešės Turkijos Prezidentas Abdullah Gulas.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Turkijos vadovo susitikime valstybių vadovai aptars Lietuvos ir Turkijos dvišalius santykius, verslo ryšius ir jų plėtros galimybes. Artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai, vadovai taip pat kalbės apie Turkijos derybų dėl narystės ES eigą.

Turkijos Prezidentas atvyksta su gausia verslininkų delegacija.

Šalių vadovai apžvelgs Lietuvos ir Turkijos ekonominius santykius, galimybes plėtoti Turkijos ir Lietuvos bendradarbiavimą vystant „Vikingo“ geležinkelių projektą, kuris sujungia Baltijos ir Juodąją jūras.

Prezidentai ketvirtadienį pradės Lietuvos ir Turkijos verslo forumą, kurio metu bus pasirašytas memorandumas dėl bendradarbiavimo šiame projekte.

Lietuvos ir Turkijos vadovai taip pat aptars galimybes skatinti verslo ryšius, investicijas, prekybą.

Pernai Lietuvos ir Turkijos prekybos apyvarta siekė 961,2 mln. litų. Turkija yra viena populiariausių lietuvių išvykstamojo poilsinio turizmo šalių. Nuo šių metų birželio planuojamas naujas tiesioginis skrydis Vilnius-Stambulas, kuris padidins turistų srautus ir iš Turkijos į Lietuvą.

Turkija yra svarbi Lietuvos ir ES ekonominė bei saugumo partnerė. Pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva sieks abipusio ir konstruktyvaus ES ir Turkijos dialogo bei pažangos derybose. Derybos dėl Turkijos narystės ES prasidėjo 2005 m. ir tęsiasi iki šiol.

Kartu su Prezidentu į Lietuvą atvyksta 7 Turkijos parlamento nariai, vadovaujami Parlamentinės draugystės su Lietuva grupės pirmininkės Sermin Balik.

Turkijos parlamentarai susitiks su Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Turkijos Respublika grupės nariais, su Užsienio reikalų komiteto nariais.

Tai pirmasis dabartinio Turkijos Prezidento A. Gulo oficialus vizitas Lietuvoje.

2004 m. jis yra lankęsis mūsų šalyje kaip Turkijos vicepremjeras ir užsienio reikalų ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt