Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.17 16:18

Atšauktas „Air Baltic“ skrydis iš Vilniaus į Rygą

BNS, lrytas.lt 2016.09.17 16:18

Dėl incidento Rygos oro uoste, kur šeštadienį ryte avariniu būdu leidosi Latvijos nacionalinės oro bendrovės „Air Baltic“ lėktuvas, atšauktas popietinis šios oro bendrovės skrydis iš Vilniaus į Rygą. Lėktuvas iš Lietuvos turėjo pakilti 16.45 valandą.

Vilniaus oro uosto duomenimis, taip pat atidėtas ir ryte turėjęs vykti „Air Baltic“ skrydis į Rygą. Paskutiniais duomenimis lėktuvas, kuris pagal tvarkaraštį turėjo išvykti 10.40 val., turėjo kilti 16 val., tačiau šiuo metu skelbiama, kad apie skrydį bus informuota vėliau.

Vakarinis „Air Baltic“ skrydis į Rygą kol kas neatšauktas. Vilniaus oro uosto duomenimis, lėktuvas į Latvijos sostinę turėtų kilti 21.25 valandą.

Lietuviai nenukentėjo

Rygos tarptautiniame oro uoste šeštadienį avariniu būdu nuleidusiame lėktuve buvo keli Lietuvos piliečiai, tačiau incidento metu jie nenukentėjo.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) susisiekė su Rygos oro uosto ir „Air Baltic“ atstovais, kurie patvirtino, kad nukentėjusiųjų šio incidento metu nėra, teigiama URM pranešime.

Rygos oro uosto ir „Air Baltic“ atstovai užtikrino, kad visos tarnybos dirba profesionaliai ir keleiviams bus suteikta visa jų kelionėje reikalinga pagalba.

Pasak „Air Baltic“ viceprezidento Janio Vanago, iš Rygos į Ciurichą pakilęs skristi reiso VT641 lėktuvas „Bombardier Q400 NextGen“ dėl techninių priežasčių turėjo grįžti į oro uostą.

Pagal preliminarią informaciją, tuojau po to, kai lėktuvas pakilo, buvo užfiksuotas nosies važiuoklės gedimas, todėl įgula nutarė grįžti į Rygą.

Lėktuve buvo 63 keleiviai ir keturi įgulos nariai. Laineriui nusileidus, jie buvo evakuoti ir dabar yra oro uosto terminale.

Nukreipė į Vilniaus ir Kauno oro uostus

Dėl susidariusios situacijos nuspręsta du šios kompanijos orlaivius nukreipti į atsarginius Vilniaus ir Kauno oro uostus.

Kaip portalui lrytas.lt teigė Vilniaus oro uosto Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Balrušaitienė, į Vilnių leisis keleiviai skridę iš Kopenhagos į Rygą, o Kauno oro uoste tūps skridusieji iš Hano į Rygą.

Pasak I. Baltrušaitienės, dėl nesklandumų skrydžiai iš Vilniaus į Rygą turėtų vėluoti.

Stipriai vėlavo skrydis iš Vilniaus į Frankfurtą

Šeštadienio rytą Vilniaus oro uoste kilo nesklandumų ir su kompanijos „WizzAir“ skrydžiu į Frankfurtą. Iš Vilniaus oro uosto lėktuvas turėjo pakilti 7 valandą, tačiau dėl techninių trukdžių keleiviai pradėti laipinti tik po 12 valandos.

Oro uoste daugiau nei penkias valandas užstrigęs vilnietis Artūras Paknys teigė, jog išskristi pavyks tik 13 valandą. Daugeliui keleivių šis skrydis yra jungiamasis, todėl kai kuriems nepavyks suspėti į lėktuvus, išskrendančius iš Frankfurto oro uosto.

Vilniečiui, kaip ir kitiems lėktuvo keleiviams, dėl neplanuoto laukimo buvo pasiūlytas 4 eurų vertės maisto kuponas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi