Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.16 23:46

D. Grybauskaitė: Europos valstybių lyderiams reikia daugiau atsakomybės ir drąsos

BNS 2016.09.16 23:46

Europos Sąjungos viršūnių susitikime Bratislavoje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Europos valstybių lyderiams reikia prisiimti daugiau atsakomybės ir drąsos.

„Daugiau atsakomybės mums visiems europinių valstybių lyderiams. Daugiau atsakomybės, daugiau drąsos priimti sprendimus, kurių reikia mūsų žmonėms, ir jokios krizės nebus“, – pareiškė prezidentė.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį atvykusi į ES viršūnių įspėjo, kad Europos Sąjunga yra „kritinėje padėtyje“. Pasak A. Merkel, blokas turi pagerinti padėtį „saugumo – vidaus ir išorinio – kovos su terorizmu, gynybos bendradarbiavimo srityse“.

Tuo metu D. Grybauskaitė teigia, kad krizę vadintų ne Europos, o labiau Europos politinio sektoriaus, kuris „savo sprendimų nepriėmimą ar dalykinį neįgalumą mėgina permesti į kažkokią, taip vadinamą Europą, ar Briuselį“.

„Aš visada apie Europą galvoju pozityviai ir optimistiškai“, – sakė D. Grybauskaitė.

Europos Sąjungos lyderiai, susirinkę penktadienį be Britanijos atstovų, susitarė iki ateinančio kovo parengti bloko sėkmės viziją po netikėto Jungtinės Karalystės apsisprendimo pasitraukti iš Bendrijos, sakoma jų deklaracijoje.

27 šalių lyderiai, susitikę Slovakijos sostinėje, nubrėžė gaires, kaip bus stengiamasi pagerinti ES atsaką į migracijos, saugumo ir ekonomikos iššūkius. Šis planas bus patvirtintas 2017-ųjų kovą Romoje, minint ES įkūrimo sutarties 60-ąsias metines.

„Bratislavoje įsipareigojame per ateinančius mėnesius pateikti savo piliečiams patrauklios ES, kuria jie galėtų pasitikėti ir kurią jie galėtų palaikyti, viziją. Esame įsitikinę, kad turėsime valios ir pajėgumų tai pasiekti“, – sakoma vadinamojoje Bratislavos deklaracijoje.

„ES nėra tobula, bet ji yra geriausias mūsų turimas įrankis spręsti naujiems iššūkiams, su kuriais susiduriame. Mums reikia, kad ES ne tik garantuotų taiką ir demokratiją, bet ir mūsų žmonių saugumą“, – nurodoma dokumente.

Lyderiai pabrėžė esantys pasiryžę žengti į priekį, nors Britanija, viena didžiausių bloko narių, per birželio 23 dieną vykusį referendumą nubalsavo išstoti iš ES.

„Nors viena šalis nusprendė išeiti, ES lieka nepamainoma visiems kitiems iš mūsų“, – sakoma deklaracijoje, taip pat pažymima, kad Bendrija užtikrino taiką „po karų ir gilaus susipriešinimo mūsų žemyne“.

„Esame pasiryžę kurti ES sėkmę su 27 šalimis narėmis, remdamiesi šia bendra istorija“, – nurodoma dokumente.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10