captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė: negali būti kalbos apie ES kariuomenę

Europos Sąjungos valstybės turi glaudžiau bendradarbiauti saugumo ir gynybos srityje, tačiau Bendrija neturi kurti karinių struktūrų, kurios pakeistų ar dubliuotųsi su NATO, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, dalyvaujanti neformalioje Europos Vadovų Taryboje Bratislavoje.
D. Grybauskaitė Bratislavoje. Scanpix/Reuters nuotr.
D. Grybauskaitė Bratislavoje. Scanpix/Reuters nuotr.

Prieš vadovų posėdį prezidentė žurnalistams teigė, kad saugumas yra vienas pagrindinių iššūkių ES, tačiau daugelis „netinkamai interpretuoja“ Europos Komisijos vadovo Jeano-Claude`o Junckerio siūlymus saugumo srityje ir bendro ES karinio štabo idėją prilygina kariuomenės kūrimui.

„Dėl vadaviečių problemų nematau, mes iš tiesų turime glaudžiau bendradarbiauti gynybos sferoje, ypač koordinuojant mūsų veiksmus trečiosiose šalyse, įvairiose ES misijose“, – Bratislavoje teigė prezidentė.

D. Grybauskaitė taip pat pabrėžė, kad „negali būti jokios“ kalbos apie bendrą ES kariuomenę, kuri dubliuotų NATO ar keltų abejonių dėl paties Aljanso reikalingumo.

Sukurti bendrą karinį štabą J.-C. Junckeris pasiūlė sakydamas kasmetinę kalbą Europos Parlamente trečiadienį. Komisijos vadovas taip pat pažymėjo, kad bendra karinė struktūra turėtų būti visiškai suderinama su NATO.

„Daugiau gynybos Europoje nereiškia mažiau transatlantinio solidarumo“, – tuomet kalbėjo J.-C. Junckeris.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close