Lietuvoje

2016.09.15 16:28

Lietuva ir Latvija siekia sinchronizuoti karinės įrangos pirkimus

LRT.lt2016.09.15 16:28

Ketvirtadienį Marijampolėje krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Latvijos gynybos ministras Raimondas Bergmanis sutarė bendradarbiauti, siekiant sinchronizuoti karinės įrangos pirkimus, ir pasirašė tai patvirtinantį bendrą pareiškimą, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Šis dokumentas bus pagrindas šalims glaudžiai bendradarbiauti plėtojant kovinius pajėgumus, kurie padės stiprinti regiono saugumą, sustiprins NATO sutartas saugumą užtikrinančias priemones ir leis prisidėti prie kitų NATO iniciatyvų.

„Šiuo dokumentu mes įsipareigojame kartu ieškoti veiksmingų ir ekonomiškai naudingų sprendimų vykdant pirkimus, o per juos stiprinti gynybos pajėgumas ir gilinti Latvijos ir Lietuvos kariuomenių operacinių pajėgumų suderinamumą“, – susitikime sakė J. Olekas.

Pagal pasirašytą dokumentą ministrai sutarė imtis bendrų veiksmų stengiantis sinchronizuoti tokios karinės įrangos, kaip oro gynybos ugnies valdymo centrai, prieštankinės raketos, trumpojo nuotolio priešlėktuvinės raketos ir kt. įsigijimus.

Tuo tikslu Lietuva ir Latvija keisis informacija apie savo gynybos pajėgumų vystymą ir savo įsigijimus. Siekiant palankiausių kontraktinių pasiūlymų planuojama rengti ir bendrus susitikimus bei seminarus, kartu vesti derybas ir diskusijas su gamintojais. Ketinama kartu dalyvauti su kitomis šalimis, institucijomis, organizacijomis, gamintojais rengiamuose seminaruose ir diskusijose.

„Šiandienos susitarimą galime laikyti vienu reikšmingesnių mūsų pastarojo meto bendradarbiavime, juo sutariame visokeriopai siekti, kad mūsų įsigijimai būtų sinchronizuoti. Tai ne tik padės ieškoti bendrų vardiklių mūsų karinių pajėgų bendradarbiavime, bet ir sustiprins NATO atgrasymo ir gynybos priemones. Jis reikšmingas ir viso regiono mastu, nes tai sritis, kurioje dirbame tiek su Estija, tiek su Lenkija“, – sakė Latvijos gynybos ministras.

Lietuva ir Latvija jau yra įgyvendinusios sėkmingą bendro įsigijimo projektą 2013 m., tuomet Lietuva, Latvija ir Estija su Europos Sąjungos gynybos agentūra pasirašė susitarimą dėl bendro granatsvaidžių „Carl-Gustav“ amunicijos pirkimo.

Ministrai taip pat aptarė šalių planus ir nuveiktus darbus ruošiantis tarptautinių vienetų atvykimui jau kitų metų pradžioje, diskutavo apie tolesnius žingsnius stiprinant Baltijos šalių bendradarbiavimą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.