Lietuvoje

2016.09.15 15:11

Sostinės Totorių gatvėje pakabinta lentelė totorių kalba

BNS2016.09.15 15:11

Vilniaus mieste Totorių gatvėje ketvirtadienį pakabinta dekoratyvinė lentelė totorių kalba, nepaisant vyriausybės atstovės raginimo tokias lenteles sostinėje nukabinti.

„Šiandien mums visiems tai nėra tik lentelės atidengimas, o žymiai svarbesnis dalykas – simbolinė originali gatvės puošmena totorių kalba pažymi, kad Vilnius yra ir bus draugiškas, atviras mūsų visų miestas“, – pranešime sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas Adas Jokubauskas sakė, kad atidengta lentelė totorių kalba yra pagarba bendruomenėms, kurios istoriškai nuo seno įsikūrė Vilniuje.

Pirmieji totoriai į Lietuvą atvyko kaip sąjungininkai Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui padėti kovose prieš kryžiuočius 1319 metais.

2011 metų duomenimis, Lietuvoje gyvena apie 3,2 tūkst. totorių.

Šiuo metu Vilniuje lentelės ne tik lietuvių, bet ir rusų, lenkų, islandų bei anglų kalbomis yra Rusų , Islandijos, Varšuvos gatvėse, Vašingtono aikštėje. Visos šios nelietuviškos lentelės Vilniuje įrengtos šiemet. Savivaldybė žada pakabinti ir daugiau dvikalbių lentelių – artimiausiu metu jos turėtų atsirasti Žydų, Vokiečių gatvėse.

Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė reikalauja šias lenteles nukabinti, nes, pasak jos, ne lietuvių kalba užrašytos lentelės prieštarauja teisės aktams, kuriuose nurodoma, kad Lietuvoje viešieji užrašai yra valstybine kalba .

Savivaldybė nukabinti lentelių neketina. Ji aiškina, kad vyriausybės atstovei užkliuvusios lentelės yra dekoratyvinės, jos skirtos pagerbti miesto istoriją ir draugišką atmosferą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.