Lietuvoje

2016.09.15 15:49

J. Milius sako nežinantis sprendimo nepritarti jo ataskaitai motyvų

BNS 2016.09.15 15:49

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius sako nežinantis Ministrų kabineto sprendimo nepritarti jo veiklos ataskaitai motyvų.

„Oficialaus komentaro pats jis nemato prasmės duoti, nes nežino sprendimo nepritarti jo ataskaitai argumentų ir nėra susipažinęs su pažymos turiniu“, – BNS ketvirtadienį sakė tarnybos atstovė Jurgita Savickaitė.

Vyriausybei nepritarus J. Miliaus veiklos ataskaitai, Žemės ūkio ministerijai buvo pavesta parengti sprendimą dėl jo atleidimo.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį sakė, kad vertinant J. Miliaus ataskaitą įtakos turėjo apie jį pateikta Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažyma, paties tarnybos vadovo kompetencija ir „kai kurie etiniai dalykai“.

Vyriausybės įstatymas numato, kad nepritarimas veiklos ataskaitai gali būti pagrindas įstaigos vadovą atleisti iš pareigų.

Klausimas dėl galimybės J. Miliui toliau eiti pareigas iškilo, teisėsaugai pareiškus jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

Prokurorai įtaria, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

J. Milius kartu su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene pastaruoju metu prieštaringų vertinimų sulaukė ir dėl dalyvavimo vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais. Galimą pareigūnų interesų konfliktą aiškinasi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Pats J. Milius atsistatydinti atsisako, nors tai jį padaryti ragino aukščiausi šalies vadovai.